Redakcja

Anemia i choroby skóry

Anemia i choroby skóryZła dieta może spowodować choroby takie jak na przykład anemia. W zależności jeszcze od stopnia zaawansowania samej choroby objawy anemii mogą być bardzo różne. Głównym powodem anemii jest nie dożywienie oraz brak wystarczających ilości żelaza w diecie.

Typowymi objawami anemii może być w pierwszej kolejności utrata apatytu, oraz ogóle osłabienie organizmu. Bardzo charakterystycznym i typowym dla anemii objawem jest wyjątkowo blada skóra. Choroba ta może wpływać także na psychikę chorych osób i wywoływać stany nawet głębokiej depresji.

Witaminy

Wszelkie objawy powinni jednak minąć jeśli dostarczy się organizmowi odpowiednią ilość witamin oraz oczywiście żelaza. Anemię mogą wywoływać choroby układu pokarmowego, które utrudniają lub uniemożliwiają przyswajanie żelaza w prawidłowy sposób. Anemia może objawiać się także poprzez dosyć silne bóle mięśni oraz oczywiście ogólne osłabienie organizmu. Także choroby skóry mogą występować na skutek braku określonych witamin w organizmie. W tym przypadku będzie to najczęściej witamina D. Aby dostarczyć odpowiednie jej ilości do swojego organizmu wskazane jest częste przebywanie na słońcu. Nie trzeba się oczywiście od razu opalać, sam kontakt ze światłem słonecznym powinien w zupełności wystarczyć.

Zapalenie gruczołów potowych

Jedną z chorób skóry może być także zapalenie gruczołów potowych, które pojawia się bez ściśle określonych przyczyn, czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia tej choroby jest nadwaga. Głównym objawem jest oczywiście nadmierna, praktycznie chorobliwa potliwość, z którą nie radzą sobie leki ani tym bardziej anty perspiranty. Leczenie tej choroby jest stosunkowo trudne, konieczne może być zrzucenie wagi przez osoby które cierpią z jej powodu. Są to jednak choroby, które w nie uniemożliwiają normalnego, codziennego funkcjonowania. Zdecydowanie gorzej jest gdy chodzi o takie schorzenia jak choroba zwyrodnieniowa stawów. W przypadku stawu biodrowego wymagana może być operacja. Sztuczna endoproteza może zostać wstawiona już stosunkowo młodym osobom. O tym kiedy zrobić test ciążowy może poinformować ginekolog, z którym taką próbę można skonsultować. Testy ciążowe zwykle dopiero po kilkunastu dniach, czasem nawet po ponad 20 mogą dać wiarygodny wynik.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *