Redakcja

Atlas – wyjątkowy sprzęt do ćwiczeń

 

Atlas – wyjątkowy sprzęt do ćwiczeńChoć sprzętów na siłowni jest naprawdę wiele, na szczególną uwagę zasługuje atlas. Dzięki niemu możemy przeprowadzić całkowicie bezpieczny trening, który wpłynie na przyrost mięśni oraz ich odpowiednie wymodelowanie. Atlas nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. To bez wątpienia doskonały sprzęt, który warto mieć w swojej domowej siłowni.

Kształtowanie sylwetki

Atlas do ćwiczeń tak naprawdę gromadzi w jednym miejscu kilka sprzętów służących do treningu siłowego. Jest także wielofunkcyjny, z jego pomocą możemy zarówno kształtować mięśnie ramion i klatki piersiowej, jak również pleców czy nóg. Na atlasie mogą ćwiczyć i kobiety, i mężczyźni. Co więcej, wielkość obciążeń można z łatwością dostosować do swoich możliwości. Nie ma tu także ryzyka zbyt gwałtownych ruchów, ponieważ wszystkie obciążenia są odpowiednio zabezpieczone.

W jaki sposób ćwiczyć na atlasie? Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu i ukształtowaniu nóg, powinniśmy wykonywać takie ćwiczenia jak wspięcia (doskonałe na mięśnie łydek), prostowanie, uginanie i wypychanie nóg. Dla osób, którym zależy na mięśniach ramion, najodpowiedniejsze będą ćwiczenia z linkami lub też tzw. rozpiętki. To ćwiczenie polega na przywodzeniu i odciąganiu ugiętych ramion do klatki piersiowej, przy pomocy odpowiednich ciężarów. Najbardziej znaną formą ćwiczeń z pomocą atlasu jest jednak wyciskanie, które polega na podnoszeniu dużych ciężarów. Warto jednak pamiętać, że do tego ćwiczenia potrzebujemy odpowiedniego modelu atlasu.

Urozmaicenie treningów

Dzięki atlasowi do ćwiczeń możemy urozmaicić swoje dotychczasowe treningi i jeszcze bardziej ukształtować swoje ciało. Tak naprawdę na atlasie możemy ćwiczyć samodzielnie, nie potrzebujemy trenera, który będzie kontrolował i asekurował nasze ruchy. Właśnie dlatego ten rodzaj sprzętu do ćwiczeń cieszy się tak dużą popularnością wśród osób, które wolą ćwiczyć w domu niż na siłowni pełnej ludzi. Dzięki możliwości doboru obciążeń z łatwością możemy obserwować nasz ciągły rozwój oraz zwiększenie siły.

Sprawdź dostępne atlasy na stronie https://www.omega-fitness.pl/atlasy-do-cwiczen-cat-296.html

 

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *