Redakcja

Badanie prostaty, rodzaje znieczulenia oraz przeszczep szpiku kostnego

Badanie prostaty, rodzaje znieczulenia oraz przeszczep szpiku kostnegoStandardowe i stosunkowo proste badanie prostaty przez odbyt nadal jest wykonywane głównie z tego powodu iż jest to jedno z niewielu badań zarówno gruczołu krokowego jak i prostaty, które dostarcza tak wielu informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Takie badanie prostaty pozwala sprawdzić to czy pacjent nie jest nadwrażliwy na ból w tym miejscu.

Taka reakcja zwykle świadczy o problemach zdrowotnych właśnie spowodowanych chorobami prostaty. Może być to też przerost gruczołu krokowego. W pewnym wieku takie badania powinny być normalnie wykonywanymi badaniami kontrolnymi. Zaleca się ich wykonywanie mężczyznom po 40 roku życia, ale jeśli pojawią się jakieś wcześniejsze niepokojące objawy, takie jak na przykład ból czy też bardzo częste oddawanie moczu to prostata badania powinny być możliwie szybko przeprowadzone.

Diagnozowanie chorób

W wielu sytuacjach pozwalają one na bardzo szybkie diagnozowanie wielu różnego rodzaju chorób. W przypadku wykonywania zabiegów lub operacji stosuje się oczywiście specjalne znieczulenie, dobierane odpowiednio dla pacjenta. Przy bardziej uciążliwych zabiegach narkoza ogólna może być stosowana w przypadku dzieci, u których problemem może być wykonanie niektórych zabiegów czy nawet nieco bardziej inwazyjnych badań. U dorosłych w przypadku niewielkich zabiegów wybiera się raczej znieczulenie miejscowe bowiem znieczulenie ogólne jest nie tylko bardziej kłopotliwa i kosztowna, ale też może być bardziej uciążliwa dla samego pacjenta, na kilka sposobów.

Hospitalizacja

Po pierwsze znacznie wydłuża ona czas potrzebny na hospitalizację, nawet przy prostszych zabiegach. Zawsze istnieje pewne ryzyko przy wykonywaniu takiego rodzaju znieczulenia, no i do tego dodać należy inne uciążliwości. Przed zastosowaniem takiego znieczulenia pacjent musi być na czczo, poza tym po przebudzeniu może on odczuwać innego rodzaju dolegliwości, takie jak na przykład silne mdłości, co także utrudnia normalne spożywanie posiłków. Dlatego jeśli nie jest to faktycznie naprawdę konieczne to raczej nie stosuje się tego rodzaju znieczulenia, chyba że na specjalne życzenie pacjenta.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *