Redakcja

Jajka i niedokrwistość

Jajka i niedokrwistość Jaja są jednym z częściej spotykanych na naszych stołach produktów spożywczych. Powstaje więc pytanie o jajka wartości odżywcze oraz o to czy jest to produkt zdrowy czy tak jak mówi się w niektórych opracowaniach naukowych wręcz przeciwnie. W wielu przypadkach nie jest to produkt który można spożywać zawsze i wszędzie.

Oczywiście niektórzy sportowcy regularnie zjadają bardzo duże ilości jajek ale należy brać pod uwagę to, jak bardzo różni się tryb ich życia od trybu życia zwyczajnego człowieka. Dojdziemy wtedy jak najbardziej do wniosku, że szkodliwość jajek może być jednak prawdą. Po pierwsze jajka to doskonałe źródło witaminy E czy też białka.

Wartość odżywcza jajek

Wartości odżywcza w jajkach są dosyć znaczące, tak więc warto jest od czasu do czasu włączyć je do swojej diety, ich duża ilość może być szkodliwa, ale jest to też uzależnione od tego jakiego rodzaju produkty jeszcze znajdować będą się w naszej diecie. Jajka, jedzone systematycznie mogą doprowadzić do zwiększenia się ilości tak zwanego złego cholesterolu czyli cholesterolu typu LDL. Można cholesterol ten jednakże skutecznie obniżać stosując się do innych zaleceń dietetyków. Dobrym sposobem jest regularne spożywanie jabłek, czy też orzechów. Oba te produkty mogą bardzo skutecznie przyczyniać się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi.

Plamica Shonleina-Henocha

Regularne jedzenie jajek, zwłaszcza jeśli połączy się je z taką dietą może być bardzo zdrowe. Zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby takie jak plamica schönleina-henocha czy choroba schoenleina-henocha. Poza tym spożywanie orzechów, znacznie zmniejszy podatność na choroby takie jak niedokrwistość addisona-biermera. Bardzo często niedokrwistość złośliwa objawy powodowana jest właśnie przez zła dietę, w przypadku której nie dostarcza się odpowiednich ilości żelaza do swojego organizmu. Jest to ryzykowne nie tylko ze względu na niedokrwistość braki żelaza powodują też wiele innego rodzaju mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Spożywanie jajek jest także jednym z elementów naszej tradycji.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *