Redakcja

Kominki nowoczesne – inne spojrzenie na ogrzewanie

Kominki nowoczesne - inne spojrzenie na ogrzewanie

Kominki kojarzą się Wam z domami Waszych dziadków? Nie wyobrażacie sobie, że mogłyby pojawić się także we wnętrzach nowoczesnych? Trudno nie uznać takich obaw za uzasadnione, każdy, kto pamięta dawne kominki, pamięta bowiem również, jak problematycznymi były one rozwiązaniami.

Dziś jednak mamy do czynienia z szeregiem interesujących zmian, a nowoczesne kominki są w stanie przekonać do siebie nawet największych sceptyków.

Kominki narożne

Kominki narożne można uznać za prawdziwy hit ostatnich lat. Zainteresowanie nimi ma przy tym kilka przyczyn. Dziś po kominki sięgamy przede wszystkim z sentymentu i choć chcemy, aby funkcjonowały bez zarzutu, nie ukrywamy, że również ich funkcja ozdobna ma dla nas duże znaczenie. Kominki narożne spełniają ją znakomicie. Nie tylko nie zajmują dużo miejsca, ale również można ulokować je w dowolnym miejscu w salonie bez obaw, że zniszczą starannie opracowaną przez nas koncepcję aranżacyjną. Ich plusem jest i to, że powalają cieszyć się widokiem okna i rzeczywiście dają ciepło, choć w tym ostatnim przypadku wiele zależy od nas samych i od tego, na jaki rodzaj paliwa się zdecydujemy. W tym kontekście warto wspomnieć nie tylko o kominkach na paliwo stałe. Dziś w cenie są także kominki gazowe, a także te, które palą się dzięki wkładowi kominkowemu. Wybór rodzaju paliwa ma wpływ także na cenę takiego rozwiązania. Ta waha się od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Biokominki

Coraz częściej zwraca się nam uwagę na to, że to, jak ogrzewamy nasze mieszkania, wcale nie pozostaje bez wpływu na świat, który nas otacza. Nic zatem dziwnego, że hitem wśród kominków nowoczesnych są także biokominki. Te sprawdzają się znakomicie nawet, jeśli nie mamy instalacji kominowej i nie możemy pozwolić sobie na typowy kominek wolnostojący, stają się przy tym ozdobą salonów bez względu na to, w jakim stylu utrzymane są dane pomieszczenia. Ten nowoczesny kominek ekologiczny też żartobliwie nazywany rozwiązaniem dla leniwych, pozwala bowiem cieszyć się widokiem ognia, a jednocześnie zwalnia nas z wielu obowiązków odnoszących się do troski o te źródło ciepła.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *