Browsing articles in "Medycyna"

Jak leczyć PMS?

Jak leczyć PMS?

Leczenie PMSu jest możliwe i osiągalne. Niestety, wciąż bardzo niewiele kobiet decyduje się na pozbycie się uciążliwych dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Zamiast tego wybierają pokorne znoszenie objawów, które czasem są bardzo poważne i grożą np. zachorowaniem na depresję. Jak leczyć PMS? Czy domowe metody są skuteczne? Kiedy warto sięgnąć po leki? Odpowiadamy.

Przeczytaj cały artykuł »

Astma: przewlekła choroba dróg oddechowych

Astma oskrzelowa jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób przewlekłych układu oddechowego. Jest często rozpoznawana już u dzieci. Bardzo częstą przyczyną astmy jest alergia. Przyczyn ujawnienia się choroby jest jednak o wiele więcej. Astma oskrzelowa to choroba, której nie można wyleczyć.

Astma: przewlekła choroba dróg oddechowych

Przeczytaj cały artykuł »

Warzywa i owoce jemy pięć razy dziennie

Warzywa i owoce jemy pięć razy dziennieW każdym posiłku powinna znaleźć się porcja warzyw. Owoców może być trochę mniej, chociaż one także można dodać do każdego posiłku. Na talerzach powinno być kolorowo, gdyż każda kolorystyczna grupa warzyw ma charakterystyczne tylko dla siebie zalety. Przeczytaj cały artykuł »

Jak zdrowo żywić maluchy?

Jak zdrowo żywić maluchy?Już od pierwszych lat życia należy dzieci uczyć zdrowych nawyków żywieniowych. Ukształtowane w okresie od 1. do 3. roku życia nawyki żywieniowe znacznie zmniejszają ryzyko zachowania na cukrzycę w wieku dorosłym. Jak właściwie odżywiać maluchy? Przeczytaj cały artykuł »

Jak przygotować się do scyntygrafii?

Jak przygotować się do scyntygrafiiScyntygrafia jest badaniem diagnostycznym, które umożliwia otrzymanie szczegółowego, często trójwymiarowego obrazu praktycznie wszystkich narządów. Jest wykonywanie wyłączni na zlecenia lekarza specjalisty: tyreologa (lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób tarczycy), kardiologa czy neurologa. Na czym polega scyntygrafia? Czy badanie wymaga od nas specjalnych przygotowań?

Przeczytaj cały artykuł »

Objawy, które mogą być sygnałem miażdżycy

Objawy, które mogą być sygnałem miażdżycyMiażdżyca jest podstępną, rozwijającą się przez lata chorobą. Bardzo często organizm wysyła nam sygnały, które mogą o niej świadczyć. Jednym z nietypowych objawów miażdżycy są silne bóle brzucha, zadyszka, nagły ból w nodze. Przeczytaj cały artykuł »

Problemy z okresem

Problemy z okresemZakłócenia cyklu miesiączkowego nie zawsze mają związek z ciążą. Zaburzenia cyklu to bowiem nie tylko zatrzymanie się miesiączki, ale także nieregularność, bolesny brzuch, obfite krwawienia czy plamienia. Jakie są ich przyczyny? Kiedy dolegliwości mogą złagodzić samodzielnie, a kiedy konieczna jest wizyta u lekarza? Przeczytaj cały artykuł »

Jak przygotować się do prób wątrobowych?

Jak przygotować się do prób wątrobowychBadanie to umożliwia ocenę stanu wątroby i wykrycie ewentualnych zmian w jej obrębie. To badanie diagnostyczne może zostać zlecone zarówno przez lekarza pierwszego kontaktu jak i przez specjalistę. Jak się do niego przygotować? Jak ono wygląda?

Przeczytaj cały artykuł »

Zabiegi, które przynoszą ulgę w chorobach stawów

Zabiegi, które przynoszą ulgę w chorobach stawówProblemy ze stawami dotyczą nie tylko osób starszych. Przy kłopotach ze stawami pomagają nie tylko maści i leki przeciwbólowe. Ulgę przynoszą także zabiegi. Ze skierowaniem od specjalisty, wykonywane w placówce, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia są bezpłatne. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Przeczytaj cały artykuł »

Wakacyjna rodzinna apteczka

Wakacyjna rodzinna apteczkaNa urlopie mogą zdarzyć się niespodziewane sytuacje. Problemy zdrowotne mogą zacząć się już podczas podróży. Do wakacyjnej apteczki warto więc spakować leki, które szybko i skutecznie poradzą sobie z częstymi urlopowymi problemami zdrowotnymi. Przeczytaj cały artykuł »

Strony:1234567...19»