Redakcja

Objawy chorób

Objawy chorób Nikogo co prawda nie zachęcamy do stawiania sobie samodzielnej diagnozy, ale to właśnie sam pacjent ma największą szansę na dostrzeżenie tego, że coś złego dzieje się z jego organizmem. W takim przypadku konieczne powinien on udać się do lekarza. Zacznijmy od objawy osteoporozy, której objawy właśnie mogą być początkowo dosyć niewinne.

Pierwszym, często obserwowanym objawem są bóle kości, których nie należy mylić z bólem stawów, który powodować może choroba zwyrodnieniowa stawów. Przeważnie taki ból świadczy o problemach z samą strukturą kości, która może być z wielu różnych względów osłabiona.

Ból w plecach

Ból pojawia się najczęściej tam, gdzie kości są najmocniej obciążone, ciężarem działa. Na ogół więc jest to ból w plecach, w okolicach kręgosłupa. Innym objawem jest utrata, niekiedy nawet kilku centymetrów wzrostu, spowodowana właśnie problemami z kręgosłupem. Ból taki promieniuje także często w taki sposób, że chory może odczuwać go w klatce piersiowej. Już takie objawy świadczyć o osteoporozie. W przypadku gdy są to innego rodzaju objawy, na przykład często złamania to można już mieć niemalże pewności, że faktycznie jest to osteoporoza, z którą należy jak najbardziej walczyć. Najczęściej podstawowym sposobem leczenia, jest dostarczenie organizmowi wapna oraz witaminy D, co powinno po pewnym czasie wzmocnić strukturę kości.

Unikanie dużego wysiłku

Zanim to nastąpi chory powinien unikać dużego wysiłku, lub nawet pozostawać w łóżku, gdy dochodzi już do samoczynnych złamań. Także ból brzucha jest objawem wielu chorób. Sam ból może być objawem chociażby kamienicy żółciowej, lub problemów z samym układem trawiennym. Bardzo często różne objawy występować mogą w przypadku niektórych chorób równocześnie. Przykładem jest chociażby biegunka. Aby postawić odpowiednią diagnozę, na początek wykonuje się podstawowe badania na przykład badanie moczu, w celu sprawdzenia na jakim dokładnie poziomie białko w moczu norma występuje u danej osoby. Jeśli takie badania nie przyniosą odpowiednich rezultatów dotyczących samej choroby, to lekarz może zalecić wykonanie badań z wykorzystaniem na przykład endoskopu, który pozwala nawet na wykrywanie nowotworów.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *