Redakcja

Oleje roślinne na problemy zdrowotne

Oleje roślinne na problemy zdrowotne Oleje roślinne z uwagi na dużą ilość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych korzystnie wpływają na mózg i serce. Mają także wiele innych dobroczynnych właściwości.

Z rokitnika

Do celów leczniczych wykorzystuje się rokitnika z upraw hodowlanych – dziko rosnący jest w naszym kraju pod ochroną. Olej z rokitnika jest bardzo bogaty w witaminę C, mikroelementy i aminokwasy. Zawarte w nim związki aktywne łagodzą wrzody żołądka, zgagę i chorobę refluksową. Kuracja olejem trwa dwa tygodnie. Zażywamy olej trzy razy dziennie po 1/2 łyżeczki.

Konopny

Wytłacza się go z nasion konopi siewnych. Jest doskonałym źródłem witaminy K, kuracja olejem konopnym zapobiegaj powstawaniu zakrzepów, może być stosowana w profilaktyce zawałów serca i zatorów. Kuracja trwa miesiąc, olej zażywamy trzy razy dziennie po łyżeczce, po miesiącu robimy dwa tygodnie przerwy.

Z ogórecznika

Zawiera boragoglandynę, która zmniejsza stan zapalny dziąseł, usuwa ból i likwiduje krwawienie. Może wspierać leczenie paradontozy. Po umyciu zębów olej należy wsmarować w dziąsła.

Z krokosza barwierskiego

Olej krokoszowy zawiera duże ilości fitosteroli. Kurację mogą stosować osoby, które chcą obniżyć we krwi poziom cukru. Olej ten obniża także poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie krwi.

Z żurawiny

Otrzymuje się do tłocząc na zimno nasiona pozyskane z żurawiny wielkoowocowej. Zawiera on bardzo duże ilości witaminy E. Kuracja olejem żurawinowym (należy go lekko ogrzać w dłoni i wmasować w chore miejsce) łagodzi zmiany łuszczycowe, jest polecana przy egzemie i atopowym zapaleniu skóry. Łagodzi także podrażnienia.

Z czarnuszki

Olej z tej niepozornej roślinki jest bardzo bogaty w tymochinon. To substancja, która ma działanie przeciwgrzybicze. Szczególnie skutecznie rozprawia się z drożdżakami Candida albicans. Olej można wykorzystać do zlikwidowania pleśniawek – wystarczy smarować je olejem z czarnuszki trzy razy dziennie.

Olej roślinne do leczniczych kuracji kupujemy w małych opakowaniach, aby zużyć je jak najszybciej.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *