Browsing articles in "Porady i informacje"

Czym są batony proteinowe i dlaczego warto je jeść?

Czym są batony proteinowe i dlaczego warto je jeść?

Sportowcy poszukują coraz to lepszych produktów, które będą z jednej strony zdrowe, a z drugiej dodadzą im energii do dalszych treningów. Podobnych rzeczy powstaje teraz mnóstwo, a część z nich jest przeznaczona nie tylko dla zawodowców, lecz również dla osób aktywnych fizycznie, które mają podobne potrzeby, choć na pewno ruszają się nieco mniej.

Przeczytaj cały artykuł »

Kreatywny wypoczynek za granicą

Kreatywny wypoczynek za granicąZagraniczne obozy młodzieżowe często kojarzą się z błogim leniuchowaniem przy hotelowym basenie. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że obozy młodzieżowe to imprezy wyjazdowe, które łączą w sobie wypoczynek, zabawę, zwiedzanie oraz poznawanie nowych ludzi. Przeczytaj cały artykuł »

Żyrandole kryształowe: oryginalny dodatek do wielu wnętrz

Żyrandole kryształowe: oryginalny dodatek do wielu wnętrzKryształowe żyrandole kojarzą nam się z pałacowymi, bogato dekorowanymi wnętrzami. Są znane od kilku stuleci. Od pewnego jednak czasu tego typu żyrandole pojawiają się coraz częściej we współczesnych wnętrzach. Co ciekawe, spotkać je dziś można nie tylko w tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Żyrandole kryształowe nowoczesne pasują także do nowocześnie urządzonych wnętrz. Wszystko zależy od tego, na jaki design kryształowego żyrandola się zdecydujemy.

Przeczytaj cały artykuł »

Systemy kominowe – cennik

Systemy kominowe - cennikCeny systemów kominowych różnią się ze względu na rozmaite kryteria. Jak prezentuje się cennik systemów kominowych? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę dokonując wyboru systemu kominowego?

Przeczytaj cały artykuł »

Pierścionek zaręczynowy – czego poszukiwać?

Pierścionek zaręczynowy – czego poszukiwać?Nie da się zaprzeczyć, że w życiu każdego człowieka zaręczyny są bardzo ważnym wydarzeniem, do którego należy się dobrze przygotować. Oczywiście jedna sprawa to znalezienie partnerki, z którą będzie chciało się spędzić całe życie, by w ogóle zacząć myśleć o zaręczynach. Gdy już będziemy pewni tego, że czas na oświadczyny będzie można myśleć o odpowiedniej oprawie tego wydarzenia a jednocześnie będzie można również poszukiwać odpowiedniego pierścionka dla wybranki, która ma zostać przyszłą żoną.

Przeczytaj cały artykuł »

Cechy dobrego serum do rzęs

Współcześnie na rynku mamy do wyboru olbrzymi wybór serum do rzęs. Sygnowane przez rozmaite firmy, w dużej rozpiętości cenowej, z których każde ma mieć cudowne i natychmiastowe działanie. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając naprawdę dobre jakościowo serum do rzęs?

Serum do rzęs ma skutecznie wydłużyć, pogrubić, zagęścić i przede wszystkim pobudzić rzęsy do wzrostu. Powinien mieć też działanie uelastyczniające, odżywcze i nabłyszczające. Najkorzystniejsze dla nas jest połączenie tych wszystkich cech w jednym produkcie, który nie wydrenuje przesadnie naszych kieszeni.

Zanim wybierzemy dany produkt, powinnyśmy upewnić się, że przeszedł on odpowiednie testy kliniczne oraz dermatologiczne i okulistyczne. Nie kierujmy się wyłącznie pozytywnym oddźwiękiem od konsumentów, badaniami rynku czy komentarzami w sieci. To, co korzystne dla jednego użytkownika w przypadku drugiego może zupełnie nie zadziałać lub wręcz zaszkodzić. Gwarancje jakości i przede wszystkim bezpieczeństwa dadzą nam tylko niezależne, obiektywne testy przeprowadzone pod kątem medycznym, tak jak w przypadku serum Biotebal (link).

Kolejnym krokiem jest staranna i drobiazgowa lektura składu danego produktu, który chcemy zakupić. Do wyboru mamy całkowicie naturalne produkty oraz takie, gdzie skład wzbogacony został substancjami chemicznymi, które chronią go przed zepsuciem i przedłużają termin ważności produktu. Dla naszego zdrowia i w przypadku osób, którym zależy na zdrowych rzęsach, lepszym wyborem będzie jednak serum do rzęs wykonane z naturalnych składników. Substancje zawarte w serum powinny być tak dobrane, aby z jednej strony pielęgnować skórę wokół oczu i nie podrażniać powiek, a z drugiej wnikać głęboko w cebulki rzęs. Ich struktura staję się wtedy bardziej odporna na wszelkie urazy mechaniczne wynikające z zanieczyszczenia powietrza czy potarć oraz lepiej odżywiona i wzmocniona. Przy regularnym stosowaniu otrzymamy oczekiwany rezultat w postaci zdrowych i mocnych rzęs.

Ostatecznie serum powinno być wygodne do zastosowania. Aplikacja produktu powinna być tak prosta, jak to tylko możliwe. Jeżeli nałożenie preparatu będzie wymagało od nas szczególnych umiejętności, to pojawia się realne ryzyko zanieczyszczenia oka i niewłaściwego zastosowania serum. To z kolei oznacza, że produkt nie zadziała zgodnie z przeznaczeniem, a rezultaty nie będą takie, jakich oczekiwaliśmy. Ostatecznie istotny jest sposób przechowywania odzywki do rzęs. Pojemnik powinien po otwarciu pozwolić na szczelne i sterylne zamknięcie. Dzięki temu unikniemy szybszego, niż wynikałoby to z szacunków producenta, zużycia i psucia się preparatu.

Jak wybrać żyrandol do pokoju dziennego?

Jak wybrać żyrandol do pokoju dziennego?Pokój dzienny to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, nic więc dziwnego, że większość osób zwraca szczególną uwagę na jego odpowiednią aranżację. Istotnym elementem aranżacyjnym jest oświetlenie, które powinno współgrać z ogólnym charakterem salonu. Kwestią priorytetową okazuje się w tym przypadku odpowiednio dobrany żyrandol.

Przeczytaj cały artykuł »

Jakie choroby wymagają leczenia antybiotykami?

Jakie choroby wymagają leczenia antybiotykami?Coraz więcej osób stara się unikać zażywania antybiotyków. Są jednak takie choroby, które można wyleczyć jedynie stosując antybiotyki. Jakie to choroby?

Antybiotyków nie stosuje się do leczenia chorób wywołanych przez wirusy. Jednak w przypadku infekcji bakteryjnych mogą okazać się jedynym skutecznym lekarstwem. Zażywanie antybiotyków bez oglądania się na skutki uboczne (osłabienie sił obronnych organizmu) jest jednak konieczne w przypadku ciężkich infekcji bakteryjnych. Leczenia antybiotykiem wymagają także te choroby, które mogą wywołać groźne powikłania. Przeczytaj cały artykuł »

Jak obniżyć gorączkę u dorosłych, a jak u dzieci?

Jak obniżyć gorączkę u dorosłych, a jak u dzieci?Gorączka wspomaga organizm w walce z bakteriami i wirusami. Z drugiej jednak strony odbiera nam apetyt i osłabia nas. Nic więc dziwnego, że chcemy ją obniżyć jak najszybciej. Możemy to zrobić domowymi sposobami, ale możemy także sięgnąć po leki z apteki, które zawierają substancje o działaniu przeciwgorączkowym. Przeczytaj cały artykuł »

O lekach na opryszczkę

O lekach na opryszczkęOpryszczka pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach naszego życia. Czy „zimno” można wyleczyć? Jeśli tak, to jakie preparaty są najbardziej skuteczne? Przeczytaj cały artykuł »

Strony:1234567...15»