Redakcja

Proste sposoby na szybkie malowanie sufitu

Proste sposoby na szybkie malowanie sufitu

Zanim zaczniemy właściwe malowanie mieszkania, powinniśmy pomalować oczywiście sufit. Aby dokonać tego w tempie ekspresowym, a jednocześnie osiągnąć pożądany efekt malowania sufitu musimy trzymać się kilku żelaznych zasad.

Przede wszystkim, zanim rozpoczniemy malowanie sufitu, powinniśmy jak najstaranniej zabezpieczyć wszelkie przedmioty stojące w mieszkaniu przed zabrudzeniem. Osłonić musimy też listwy podłogowe, kontakty oraz włączniki. Najkorzystniej jest do tego celu wykorzystać taśmę malarską. Jej wygoda zastosowania i prostota użycia pozwoli nam szybko zabezpieczyć wszelkie powierzchnie, które mogą zostać zabrudzone podczas malowania sufitu.

Najwygodniej maluje się pomieszczenie przy zamkniętym oknie, ale niestety ma to swój wpływ na nasze zdrowie

Dlatego, jeśli zdecydujemy się na otwarcie okien, to zabezpieczmy futryny, tak aby nie pobrudziły się przy ewentualnym podmuchu wiatru. Co oczywiste zdejmujemy też wszelkie zasłony, firanki, a nawet rolety i karnisze. Zanim ostatecznie przystąpimy do pracy, to upewnijmy się, że powierzchnia, którą chcemy malować, jest na pewno równa. Jeżeli nie, to za pomocą gipsu możemy wyrównać szybko wszelkie ubytki.

Równą powierzchnię zmywamy wodą, w której rozpuścimy nieco płynu do mycia ścian

Dzięki temu bardzo prosto i szybko usuniemy wszelkie zabrudzenia, przetłuszczenia oraz kurz. Następnie czystą już powierzchnie przemywamy jeszcze raz czystą już wodą i możemy zabierać się do właściwego malowania. Na tym etapie powinniśmy być już przygotowani i mieć wybraną farbę, która jest łatwa w użyciu, szybko schnąca oraz wydajna. Poszczególne elementy farby dobieramy do przeznaczenia pokoju, który chcemy pomalować. Jeśli spodziewamy się szeregu czynników, które mogą brudzić ścianę, możemy wybrać farbę, która nie tylko będzie odporna na kurz i inny brud, ale też będzie się łatwo i szybko czyścić. Samo malowanie rozpoczynamy od narożnika przy oknie i kierujemy się do wyjścia. Powierzchnie malujemy dużym, szerokim wałkiem, zaś kanty niewielkim pędzelkiem.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *