Redakcja

Przeziębienie i ból

Przeziębienie i bólPomimo łagodnej w tym roku zimy, wiele osób, nawet więcej niż w sezonach gdy zima była wyjątkowo ostra choruje na przeziębienie. Takie zbliżone do jesiennych warunki są niestety bardzo mocno sprzyjające rozwojowi takich chorób, zwłaszcza w naszym klimacie.

Osoby, które chcą się szybko i skutecznie leczyć powinny więc kupić sobie w aptece leki przeciwgorączkowe. Zaleca się nawet ich profilaktyczne zakupienie. Jeśli stwierdzimy u siebie pierwsze objawy przeziębienia takie jak ból gardła, katar czy też może bóle mięśni to warto jest zareagować praktycznie od razu, i takie leki zastosować.

Zastosowanie silniejszych leków

Pozwoli to zdecydowanie skrócić czas leczenia ewentualnego przeziębienia, a być może nawet pozwoli na uniknięcie wielu objawów, które mogą się przy przeziębieniu pojawić. Są to oczywiście leki bez recepty, ale nie powinno się ich w pełni dowolnie stosować. Jeśli jest to silne przeziębienie, któremu towarzyszy dodatkowo na przykład zapalenie płuc to konieczne może być zastosowanie silniejszych leków, na przykład antybiotyków. Jednak jeśli antybiotyki okażą się już konieczne to ściśle powinno się przestrzegać zaleceń lekarza odnoście przyjmowania takowych właśnie leków. Antybiotyki mogą być niezwykle skuteczne, ale tylko wtedy, gdy są właściwie stosowane.

Chińska akupunktura

Takie leki nie zawsze też są zalecane. Jeśli na przykład chodzi o ból głowy w ciąży to raczej nie powinno się ich stosować, właśnie ze względu na ciążę. Jednak nawet bardzo silny ból nóg lub też ból pleców można złagodzić stosując naturalne metody. W przypadku poważnych bólów pleców do dziś bardzo dobrze sprawdza się chińska akupunktura. Wiele osób jednak boi się z wielu różnych względów nakłuwania igłami. Część osób boi się bólu powodowanego właśnie przez nakłucia, podczas gdy inne osoby obawiać mogą się w takim przypadku nie tyle bólu co możliwości zarażania się czymś. Obawy te są bezpodstawne. Ból który towarzyszy nakłuciom jest praktycznie nie odczuwalny, mało tego dosyć szybko przestaje się na niego zwracać uwagę. Poza tym igły są oczywiście sterylizowane tak więc nie ma obaw, że będziemy mogli się czymś zarazić.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *