Redakcja

Sport łagodzi rany

Sport łagodzi rany

Po utracie swojej żony w wypadku samochodowym Bartek przez długi czas był cieniem samego siebie. Lata, w których tryskał energią i był duszą towarzystwa, minęły na wiele lat po tym, jak jego żona tragicznie zginęła.

Wszyscy jego bliscy wraz z najbliższą rodziną i dziećmi próbowali mu pomóc, lecz przez bardzo długi czas bezskutecznie. Specjalna terapia, na którą udało się go w końcu zapisać dopiero zaczęła dawać powolne rezultaty i powoli zaczął się odradzać dawny Bartek, jakiego znaliśmy jeszcze sprzed wystąpienia wspomnianych tragicznych wydarzeń.

Wsparcie

Po serii rozmów jakie wspólnie przeprowadziliśmy udało się wyprostować załamanego przyjaciela na dobrą drogę i zachęcić go do działania w świecie żywych. Jedną z propozycji, jaką otrzymał ode mnie, było zaangażowanie się w aktywność fizyczną, która od wielu lat pokazuje, jak można efektywnie przeistoczyć za jej pośrednictwem złe emocje w wysiłku fizycznym na korzyści zdrowia fizycznego, a przede wszystkim psychicznego. Od kilku miesięcy Bartek zaczął biegać rekreacyjnie po naszej okolicy i pobliskich lasach. Od pewnego czasu aż przyjemnie jest patrzeć na niego jak zakłada swoje buty sportowe na nogi, ubiera swój trykot do biegania i wyprawia się nawet na kilkugodzinne biegi. Sam postanowiłem mu ostatnio potowarzyszyć podczas jego eskapad w lesie i okolicy. W moim przypadku będzie to okazja nie tylko, aby potowarzyszyć mojemu przyjacielowi, ale także będę miał okazję zrzucić trochę kilogramów, które odłożyły się w moim ciele.

Sport to zdrowie

Ostatnio zaproponowałem mu wzięcie udziału w biegu miejskim w Kostrzynie, który jest organizowany przez znajomego mojego szwagra. Bartek po początkowym sceptycyzmie przystał na moją propozycję i będzie wspólnie ze mną startował w najbliższej edycji biegu ogólnomiejskiego. Biorąc pod uwagę obecną kondycję Bartka, zapewne zabrnie zdecydowanie dalej niż ja, gdyż ja dopiero co zacząłem treningi. Najważniejsze jest to, byśmy oboje się świetnie bawili i odczuwali przyjemność z każdego przebytego przez nas metra. A jeśli szukamy butów do biegania to tylko Nike Air Max Thea Black/Summit White

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *