Redakcja

Systemy kominowe – cennik

Systemy kominowe - cennikCeny systemów kominowych różnią się ze względu na rozmaite kryteria. Jak prezentuje się cennik systemów kominowych? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę dokonując wyboru systemu kominowego?

Systemy kominowe

Systemy kominowe są utworzone z gotowych elementów prefabrykowanych. Na ogół wykonywane są z tworzyw ognioodpornych oraz kwasoodpornych. Część z nich posiada również maty termoizolacyjne. Chronią one od zewnętrznej strony. Niektóre są wyprowadzane na zewnątrz budynku. Ich montaż przebiega niezwykle sprawnie. Na ich korzyść przemawia jednak nie tylko znakomita jakość i łatwość montażu, ale także cena. Są zdecydowanie tańsze od swoich murowanych odpowiedników. Decyzja o systemie kominowym to inwestycja na długie lata opłacalna od strony ekonomicznej.

Na to zwróć uwagę podczas wyboru

Jeśli zdecydowałeś się na zakup systemu kominowego koniecznie powinieneś pamiętać o tym, że musi on być dopasowany do parametrów budynku mieszkalnego oraz do typu pieca. Na ogół do wyboru mamy dwa rodzaje systemów kominowych: ceramiczne i stalowe. Ceramiczne idealnie sprawdzają się przy piecach na paliwo stałe, gazowych oraz olejowych. Cechuje je ogniotrwałość i znakomita odporność na bardzo wysokie temperatury. Prefabrykaty stalowe wyróżniają się korzystnymi warunkami cenowymi. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się stal kwasoodporną. Ich zaletą jest trwałość. Stalowy system kominowy nie wymusza budowy żadnego dodatkowego elementu, dlatego jest tańszy niż ceramiczny.

Systemy kominowe – cennik

W zależności od rodzaju systemu kominowego, który zamierzasz wybrać różna może być jego cena. Komin uniwersalny wybieramy w przypadku urządzeń grzewczych opalanych suchymi i wilgotnymi paliwami. Najprostszy komin uniwersalny bez żadnych dodatkowych elementów będzie nas kosztował około 1 300 zł. Jeśli wybierzemy komin uniwersalny dymowo-wentylacyjny z 2 kanałami wentylacyjnymi to zapłacimy o 100 zł więcej. Kominy standardowe są dostępne w zbliżonych warunkach cenowych, czasem nawet niższych. Nieco więcej wyjdzie nam zapłacić za systemy kominowe turbo. Kosztują na ogół powyżej 1500 zł.

Więcej na http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *