Redakcja

Szczoteczki oraz pasty do zębów o specjalnym przeznaczeniu

Szczoteczki oraz pasty do zębów o specjalnym przeznaczeniuWśród szczoteczek i past do zębów znajdziemy te o specjalnym przeznaczeniu. Dzięki nim zadbamy o higienę jamy ustnej w przypadku rozmaitych problemów. Co należy brać pod uwagę, wybierając je?

Walka z próchnicą i dobra pasta do zębów

Pasty przeznaczone do walki z próchnicą cechują się zwiększoną niż zwykłe pasty zawartością fluoru. To właśnie dzięki temu chronią one skutecznie przed remineralizacją szkliwa. Stosowanie past tego rodzaju możliwe jest tylko wówczas, gdy zalecił je nam stomatolog i pozostajemy pod jego stałą kontrolą. Co ciekawe, od pewnego czasu w sprzedaży dostępne są również pasty niwelujące działanie kwasów cukrowych.

Problemy z dziąsłami

Pierwszym sygnałem, że rozwijają się problemy z dziąsłami jest krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów. Początkowo są one rozpulchnione i przybierają żywo czerwony kolor. Jeśli nie zatrzymamy procesu zapalnego, dotrze on do tkanek głębokich. Leczenie stomatologiczne warto wspomóc specjalnymi pastami przeciwzapalnymi, których wybór jest obecnie naprawdę duży. Warto sięgać po specjalne płyny do płukania ust, które skutecznie zmniejszą tempo osadzania się kamienia nazębnego i zahamują namnażanie się bakterii. Wspomóc można się płukanką z szałwii. Osoby mające problemy z dziąsłami powinny myć zęby szczoteczką z miękkim włosiem. Nie należy również używać szczoteczek mechanicznych.

Szczoteczki specjalne

Jeśli zależy nam na dokładnym wyczyszczeniu zębów, najlepiej postawić na szczoteczkę elektryczną. Najlepsze efekty zagwarantuje nam szczoteczka wykonująca możliwie jak największą liczbę obrotów w ciągu minuty. Osoby zmagające się z problemami z dziąsłami powinny pokusić się o zakup szczoteczki, która podczas pracy emituje fale dźwiękowe. Rozbijają one bowiem kamień nazębny.

Miejsca trudno dostępne

Nawet najlepsza szczoteczka nie wyczyści przestrzeni między zębowych. Dlatego do codziennej higieny jamy ustnej powinniśmy włączyć nitkowanie. Warto pamiętać, że wybór nici jest obecnie ogromny. Znajdziemy wśród nich te woskowane, miętowe, przeznaczone dla osób będących w trakcie leczenia ortodontycznego.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *