Redakcja

Ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenia samochodowe

W przypadku ubezpieczenia OC nie mamy wyboru co do decyzji czy w ogóle wykupować polisę. Jest to nasz obowiązek jako posiadacza pojazdu mechanicznego niezależnie od tego, czy auto stoi w garażu, jest uszkodzone czy też nim jeździmy. Inna sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi o ubezpieczenie autocasco.

Bardzo wiele osób, z uwagi na to, że jest to ubezpieczenie dobrowolne, rezygnuje z niego. Wychodzi też z założenia, że jest sprawnym kierowcą, więc jeśli nawet weźmie udział w kolizji to jako ofiara, więc likwidacja szkody nastąpi z polisy sprawcy.

Koszt ubezpieczenia autocasco jest zwykle wysoki, nawet jeśli przysługują nam pełne zniżki

Dlatego często z niego rezygnujemy, wychodząc także z błędnego założenia, że obecnie kradzieże samochodów nie są tak częste. Jeśli mamy pewność, że nie zdarzają się nam szkody parkingowe, a chcemy mieć pewien zakres ochrony, np. W przypadku kradzieży to warto wybrać wariant ubezpieczenia AC w formie minicasco, o ograniczonym zakresie w stosunku do zwykłego AC, ale też znacznie niższej cenie. Warto też dodać, że dokupując do OC minicasco poszczególne składowe ubezpieczenia (OC), będą tańsze, bo jest to usługa pakietowa. Minikasco to po prostu autocasco ze znacznie mniejszym zakresem, ale chroniąca przed naprawdę poważnymi i kosztownymi sytuacjami: na przykład zadziała przy szkodzie całkowitej (czyli takiej, gdy ewentualny koszt naprawy przekracza 70 procent wartości danego samochodu), po zniszczeniu auta w wyniku pożaru i co najważniejsze – przy kradzieży.

Zniżki

Dodatkową korzyścią z ubezpieczenia minicasco, o której warto wspomnieć, jest fakt, że czas posiadania ubezpieczenia wpływa na nasze zniżki wynikające ze współczynnika bonus malus. Jeśli więc na kilka lat postanowimy wykupić pełne, kompleksowe autocasco, to okres posiadania minicasco już wypracował dla nas zniżki, oczywiście pod warunkiem braku szkód w tym okresie. Jest to więc doskonałe rozwiązanie jednakowo dla młodych kierowców, którzy jeszcze nie mieli czasu zbudować swojej historii ubezpieczeniowej oraz tych osób, które dotychczas posiadali wyłącznie obowiązkowe OC.

Więcej na https://www.mtu24.pl/

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *