Redakcja

Ulewanie

Każde dziecko ma wiele dziwnych przypadłości, które w pewnych fazach jego rozwoju są całkowicie normalne i z biegiem czasu słabną lub całkowicie zanikają. Rodzice, którzy mają już wychowanie niemowlaka za sobą, doskonale wiedzą, że ulewanie niemowlaka w większości przypadków nie stanowi żadnego większego problemu.

Właściwie nie ma na świecie noworodka, któremu chociaż raz pokarm by się nie ulał. Jedynie w znikomych przypadkach ulewanie może stanowić niepokojący sygnał. Sygnałem alarmowym dla rodziców może być sytuacja, gdy u dziecka ulewanie występuje jednocześnie ze zbyt małym przybieraniem na wadze. Właściwie z ulewaniem jest jak z czkawką.

Naprawdę w większości przypadków nie jest potrzebna nawet konsultacja z lekarzem. Jednak należy mieć oko na swoje dziecko i obserwować czy prawidłowo rozwija się jego waga. Układ pokarmowy u dzieci rozwija się dopiero z czasem, dlatego przez jakiś czas cofanie się pokarmu jest czymś normalnym. Prawidłowo pokarm za każdym razem może przyjąć tylko dojrzały żołądek.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *