Redakcja

Wniosek o urlop rodzicielski

Od 2013 roku często mówi się o rocznym urlopie macierzyńskim. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że tak naprawdę jest to nazwa umowna, ponieważ nie jest to jeden rodzaj urlopu, który trwa rok. Obecnie na ten tak zwany roczny urlop macierzyński składają się trzy rodzaje urlopu, które razem dają właśnie aż 52 tygodnie urlopu dla rodziców.

Pierwszy etap takiego urlopu to właśnie właściwy urlop macierzyński, który trwa 20 tygodni. Jeśli rodzic chce dalej przebywać na urlopie, aby opiekować się dzieckiem, musi skorzystać z urlopy dodatkowego o 6-tygodniowym okresie trwania. Kolejny etap urlopu to urlop rodzicielski, który trwa 26 tygodni. Wszystko to razem daje 52 tygodnie, które można wykorzystać na otoczenie swojego dziecka odpowiednią opieką.

Jeśli chodzi o wniosek o urlop rodzicielski – wzór wcale nie jest taki skomplikowany i jest powszechnie dostępny w Internecie na stronach, gdzie znajdują się różnego rodzaju wzory wniosków. Gotowy wzór można wydrukować i wypełnić. W Sieci znajduje się także sporo porad ułatwiających wypełnienie takiego wniosku.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *