Redakcja

Wzdęcia i przeszczepy nerek

Wzdęcia i przeszczepy nerek Wzdęcia, są dolegliwościami, które przydarzają się niemalże każdemu. Ogromną rolę odgrywa tutaj dieta. Istnieją potrawy, które mogą same w sobie spowodować wzdęcia, a przy okazji są dosyć mocno ciężko strawne. Jeśli zjemy coś takiego to warto zapobiegliwie przyjąć odpowiednie lekarstwa, które będą w stanie zapobiegać wzdęciom.

Jeśli zrobi się to odpowiednio wcześnie to ból brzucha wzdęcia, nie powinien się pojawić. U małych dzieci wzdęciom, niestety także bolesnym, o wiele trudniej jest zapobiegać. Można jednak podjąć stosowne działania, jeśli tyl
ko wzdęcie się pojawi. Na ogół w przypadku niemowlaków bardzo pomocny okazuje się masaż brzuszka.

Przeszczep nerki

Jeśli i to nie pomoże to można dziecku podać, po konsultacjach z lekarzem odpowiednie środki medyczne. O wiele poważniejszym zagadnieniem jest możliwość dokonania przeszczepu nerki. Sam przeszczep nerki z punktu widzenia medycyny nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak o wiele trudniej jest znaleźć dawcę, którego nerka może być przyjęta przez biorcę. Wiele słyszy się miejskich legend o kradzieżach czy próbach sprzedaży nerki, ale tak jak w wielu innych legendach tak i tutaj nie ma wiele prawdy. Przed dokonaniem przeszczepu wykonany musi być test skriningowy oraz dokładne badania lekarskie, nie wspominając już o wywiadzie lekarskim.

Przeciwwskazanie

Czynności te mają na celu wybranie takiej nerki, która będzie mogła być biorcy przeszczepiona, a nie jest to przecież łatwe. Nawet choroba zwyrodnieniowa czy przyjmowanie przez potencjalnego dawcę niektórych leków, może być poważnym przeciwwskazaniem do dokonania przeszczepu, nie mówiąc już o innych przewlekłych chorobach. Tylko osoba zdrowa, może być dawcą. Najłatwiej dawcę, znaleźć jest w obrębie najbliższej rodziny, ale nie każdy może zdecydować się na to aby móc podarować choremu swoją własną nerkę. Nawet jednak pry takim przeszczepie nie ma pewności co do tego, czy faktycznie przeszczep zostanie przez organizm chorego przyjęty, a sama nerka zacznie poprawnie funkcjonować. O tym co powoduje bóle stawów i jak sobie z nimi radzić, piszemy już poniżej.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *