Redakcja

Zanim kupisz zaręczynowy pierścionek – o czym pamiętać?

Zanim kupisz zaręczynowy pierścionek – o czym pamiętać?Zaręczyny to okazja do kupienia wyjątkowego pierścionka. Zdecydowanie najczęściej kupowane są pierścionki złote, w których oczko wykonane zostało z kamieni szlachetnych. Jakie rodzaje kamieni używane są podczas wykonywania pierścionków zaręczynowych?

Diamenty, szafiry, rubiny

W sklepach jubilerskich we Wrocławiu jest ogromny wybór pierścionków zaręczynowych. Klasyczne pierścionki zaręczynowe mają złotą obrączkę, w której osadzony jest brylant – charakterystycznie oszlifowany diament. Jest symbolem nierozerwalności związku, wierności i czystości. Pierścionek z diamentem jest idealny dla kobiet, które urodziły się pod znakiem Wagi, Lwa lub Barana. Dla tych, które są spod znaku Panny, Wodnika, Strzelca, Byka, Ryb oraz dla kobiet, których znakiem zodiaku jest Waga, bardziej odpowiedni będzie pierścionek z szafirem. Symbolem namiętności i miłości jest rubin. Idealny dla kobiet urodzonych pod znakiem Barana, Lwa lub Skorpiona. Na dłoniach kobiet urodzonych pod znakiem Byka lub Raka najpiękniej będzie wyglądał pierścionek ze szmaragdem. Wielu kobietom podobają się perły. Pierścionki z perłą są kupowane jednak bardzo rzadko. Podobno przynoszą bowiem nieszczęście i łzy. Bykom, Bliźniętom i Strzelcom szczęście przyniesie pierścionek zaręczynowy z ametystem. To oczywiście tylko sugestie, aby wybierając pierścionek zaręczynowy kierować się znakiem zodiaku wybranki serca. Wybierając pierścionek można się sugerować na przykład ulubionym kolorem czy kolorem oczu ukochanej. Pierścionek nie musi być nowy, może być w rodzinie od pokoleń.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy nosi się w Polsce na serdecznym palcu prawej dłoni.. Warto jednak pamiętać, że w dniu ślubu przekłada się go na palec serdeczny lewej ręki. Na jego miejscu pojawi się obrączka. Coraz więcej kobiet zrywa z tradycją noszenia pierścionka zaręczynowego na palcu prawej ręki. Nosi go na palcu ręki, która znajduje się bliżej serca, a więc na lewej dłoni. To zwyczaj, który dotarł do nas z innych krajów Europy i USA.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *