Redakcja

Zapalenie żył oraz niewydolność serca

Zapalenie żył oraz niewydolność serca Żylaki, powodują jak wiemy osłabienie żył, na ogół jednak jeśli zażywane są odpowiednie leki, to żylaki nie są groźne dla zdrowia. Wyjątkiem może być sytuacja gdy pojawia się zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych. Choroba ta dotyka właśnie żył, na których obserwować można tak zwane zmiany żylakowate. Żyły takie narażone są na wystąpienie takiej choroby dziewięciokrotnie bardziej niż w pełni zdrowe.

Także na zdrowych żyłach diagnozuje się oczywiście takie choroby, ale zdecydowanie rzadziej niż w przypadku żył chorych. Przeważnie nie jest to raczej groźna choroba. W większości przypadków może ona ustępować samoczynnie. Objawy zanikają zwykle już po kilku dniach natomiast sama choroba ustępuje po kilku tygodniach, ale czasem zdarza się, że w wyniku tego schorzenia dojść może do zapalenia żył głębokich, które jest już zdecydowanie groźniejsze.

Zły cholesterol

Może mieć to także wpływ na ciśnienie krwi, w pewnym, niewielkim stopniu. Rozwojowi takiej choroby sprzyja zły cholesterol, który sprawia że na ściankach żył oraz tętnic odkłada się cholesterol, który powoduje zmniejszenie przepustowości żył oraz tętnić co może prowadzić do powstawania zakrzepów. Cholesterol powodować może także choroby takie jak niewydolność serca objawy, której objawy są na szczęście dosyć łatwe do zdiagnozowania. Podstawowym objawem jest duszność, która pojawia się przy większym, ale wraz z postępami choroby także i przy mniejszym wysiłku. Duszności towarzyszyć może uciążliwy kaszel suchy.

Problemy z oddychaniem

Duszności utrudniają także zasypianie, chorzy mogą budzić się ze snu, właśnie ze względu na problemy z oddychaniem. Oprócz tego u chorych pojawia się zmęczenie. Jest to zmęczenie chroniczne wynikające głównie z problemów z dotlenieniem dużych partii mięśni w ciele chorego. Sprawia to że nawet wykonywanie najprostszych czynności może być niezmiernie utrudnione lub nawet niemożliwe w przypadku części chorych. Zła dieta może mieć także wpływ na pojawienie się w organizmie chorego chorób przewlekłych takich jak na przykład cukrzyca. Chorzy na cukrzyce stosować musza się bezwzględne do specjalnej diety, w przypadku której pod uwagę w szczególności bierze się indeks glikemiczny produktów.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *