Redakcja

 Zdrada – jak się zachować i jak ją rozumieć?

 Zdrada – jak się zachować i jak ją rozumieć?Dorośli ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego jak wiele trudności trzeba pokonywać w życiu każdego dnia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że potrzebujemy drugiego człowieka, który będzie lojalnie stał z nami ramię w ramię i patrzył w tym samym kierunku, dążąc do podobnych celów.

Na co zwracać uwag?

Właśnie przez to pojęcie zdrady jest tak trudne i tak bolesne. Nie tyczy się to jedynie relacji damsko-męskich, ale również stosunków rodzinnych oraz przyjacielskich. Często wchodząc w bliskie relacje z drugim człowiekiem bacznie przyglądamy się jego zachowaniom. Staramy się wychwycić wszystkie symptomy, które mogłyby wskazywać na to, że dzieje się coś niepokojącego. Na co więc powinno zwracać się szczególnie uwagę? Jeśli chodzi o relacje pomiędzy parą to z całą pewnością niepokojące może okazać się zjawisko polegające na nagłym oddaleniu się od siebie oraz oziębieniu uczuć. Takie zachowanie może, ale nie musi wskazywać na dopuszczenie się zdrady. Ludzie pod wpływem obowiązku bardzo często zaczynają się wzajemnie zaniedbywać do czego absolutnie nie można dopuszczać.

Najczęstsze przyczyny zdrady

Wprawdzie rutyna jest normalna, ale na pewno nie powinna przyczyniać się do tak zwanego początku końca pomiędzy partnerami. Zdrada jest niesamowicie bolesna, ale rodzi się pytanie z jakiej przyczyny do niej doszło? Czy jest to kwestia próby dowartościowania się i podbudowania swojej samooceny czy całkowitego wypalenia uczuć. Jeśli w grę wchodzi pierwsza opcja to nie warto nagle przekreślać wszystkich wspólnych lat i doświadczeń. Może lepiej dać sobie trochę czasu na ochłonięcie a później spróbować na spokojnie porozmawiać i podjąć dalsze kroki. Emocje nie są najlepszym doradcą w takich sytuacjach. Zawsze można skorzystać również z pomocy specjalisty, który pozwoli na nowo zbudować zdrową płaszczyznę do rozmowy.

Jeśli zdrada wystąpiła jednak z powodu zupełnej utraty uczuć do swojego partnera wówczas nie warto walczyć. Lepiej zamknąć pewien rozdział w życiu i zastanowić się nad błędami i nad tym na jakich fundamentach postawić kolejny związek.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *