Redakcja

Żyj w zgodzie z naturą

Żyj w zgodzie z naturąStaramy się jeść zdrowo, dbamy o rozwój psychiczny, coraz większą wagę przykładamy do wyglądu. Życie w zgodzie z naturą skłania nas do szukania kosmetyków, które będą spełniać nasze oczekiwania – będą pozbawione chemii, zbędnych ulepszaczy zapachowych i wizualnych.

Nie nabieramy się już na ładne opakowanie ze zdjęciem gwiazdy dużego ekranu zachwalającą produkt. Unoszący się zapach, nienaturalnie gładka konsystencja również nie stanowią dla nas priorytetu. Chcemy czegoś więcej. Decydujemy się więc sięgać po kosmetyki, które cechuje naturalność i ekologiczny skład. I choć powszechnie przyjmuje się, iż kosmetyki organiczne i ekologiczne bazują na tych samych składnikach to jednak warto je umieć rozróżnić.

Ekologiczne kosmetyki

Należy rozróżnić tu, iż w składzie znajdujących się na półkach drogerii kosmetyków organicznych, ponad 90 % stanowią całkowicie naturalne składniki, pochodzące właśnie z upraw organicznych, w których nie stosuje się sztucznych nawozów i innych ulepszaczy. Natomiast kosmetyki ekologiczne mogą bazować na składzie mineralnym, roślinnym lub pochodzenia zwierzęcego. Oczywiście, wszystko otrzymywane jest nadal w warunkach przyjaznych dla środowiska.

Zobacz:

http://www.cvsklep.pl/Kosmetyki_ekologiczne__bez_SLS

http://www.cvsklep.pl/kategoria/Kosmetyki_ekologiczne_organic_care

Certyfikaty

Ponadto, należy zaznaczyć, iż nie każdy obecnie dostępny produkt oznaczony słowem „naturalny” można zakwalifikować do którejś z powyższych grup, gdyż wielu producentów znacznie nadużywa tego słowa, a ich rzeczywisty skład pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto zwracać uwagę również na oznaczenia produktu o posiadaniu specjalnych certyfikatów, m.in. „bio”, który również klientowi może sugerować ekologiczne pochodzenie kosmetyku. Pamiętajmy, każdy kosmetyk, który nakładamy na nasze ciało, twarz czy włosy powinien przede wszystkim „pomagać” naszej skórze, im bliższy będzie skład do natury tym bardziej zdrowsze będzie nasze ciało.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *