Redakcja

Baza matująca: dlaczego warto ją stosować?

Baza pod makijaż (występuje również pod nazwą primer) jest kosmetykiem, którego warto użyć, gdy chcemy aby makijaż przetrwał kilka, kilkanaście godzin w nienagannym stanie. Bazy po makijaż są kosmetykiem bardzo obecnie popularnym; na półkach w drogeriach jest więc ogromny wybór tych produktów. Dzięki temu można wybrać taki, który z jednej strony przedłuży trwałość makijażu, a z drugiej spełni jeszcze dodatkowe funkcje. Panie, które mają cerę tłustą i mieszaną mogą wybrać bazę matującą.

Jakie właściwości ma matująca baza pod makijaż?

Baza matująca: dlaczego warto ją stosować?

Zaletą matującej bazy pod makijaż jest to, że w okresie lata mogą używać jej nie tylko osoby, które mają cerę mieszaną i tłustą, ale także normalną. Składniki, które zostały dodane do bazy matującej pod makijaż pochłaniają nadmiar sebum. Efektem stosowania bazy matującej jest więc nie tylko bardziej trwały makijaż. Panie z tłustą i mieszaną cerą, które zdecydowały się używać tego kosmetyku, doceniają przede wszystkim to, że twarz przestaje się świecić. Dodatkowa korzyść ze stosowania bazy pod makijaż to ukrycie drobnych zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności porów. Baza matująca pod makijaż na lato powinna zawierać filtr UVB. Nowoczesne bazy pod makijaż niezależnie od rodzaju pozwalają skórze oddychać. Po zastygnięciu nałożona na twarz baza tworzy cienką, bardzo delikatną warstwę, pod którą powierzchnia skóry jest idealnie równa.

Jak nakładać bazę pod makijaż?

Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju bazy pod makijaż używamy. W każdym przypadku należy pamiętać o tym, aby kosmetyk aplikować w naprawdę bardzo niewielkiej ilości. Więcej kosmetyku można nakładać tylko na takie problematyczne w przypadku cery tłustej i mieszanej miejsca, jak broda i nos. Bazę pod makijaż można aplikować specjalną gąbeczką lub palcami. Po aplikacji bazy należy wstrzymać się z nakładaniem kolejnych kosmetyków około minuty; tyle mniej więcej czasu jest potrzeba, aby baza idealnie została wchłonięta.

Bazę matującą pod makijaż można stosować przy każdym makijażu: codziennym i na wielkie wyjście.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz