Browsing articles in "Bez kategorii"

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety Wraz z wiekiem ryzyko zachorowania na osteoporozę rośnie. Najwięcej masy zaczynamy tracić po ukończeniu 40. roku życia. Tylko u niektórych osób proces ten przebiega szybciej, prowadząc początkowo do osteopenii, a później do osteoporozy. Przeczytaj cały artykuł »

Badania profilaktyczne: cytologia

Badania profilaktyczne: cytologiaRak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium daje duże szanse na wyleczenie. Każda kobieta raz w roku powinna wykonać cytologię. Badanie to może uratować nie tylko zdrowie, ale także życie. Przeczytaj cały artykuł »

Jak zrobić w domu ziołowe leki?

Jak zrobić w domu ziołowe leki?W wielu drobnych przypadłościach zioła działają równie skutecznie jak leki syntetyczne. Z ziół możemy przygotować nie tylko napary, ale także odwary, maceraty i nalewki. W jaki sposób to się robi? Przeczytaj cały artykuł »

O miodowych kuracjach

O miodowych kuracjach W wielu sytuacjach miód jest bardziej skuteczny niż zażytej tabletki. Sprawdza się świetnie w leczeniu chorób układu krążenia, przeziębień, chroni także układ pokarmowy. Miód nie lubi wysokiej temperatury, nie powinie być rozpuszczany w wodzie, która ma więcej niż 40 stopni Celsjusza. Jaki miód wybrać ? Przeczytaj cały artykuł »

O zapaleniu spojówek

O zapaleniu spojówek To bardzo częsta choroba oczu. Często pojawia się bardzo nagle, czasem przyjmuje przewlekłą postać i dokucza przez długi okres. Przeczytaj cały artykuł »

Chcesz mieć ładniejsze włosy?

Chcesz mieć ładniejsze włosy? Piękne włosy to podstawa. Każda kobieta pragnie mieć piękne włosy – dzięki nim czujemy się lepiej, podobamy się sobie oraz innym, po prostu jesteśmy znacznie bardziej atrakcyjnie wyglądającymi kobietami. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli mówimy w tym momencie o skutecznych rozwiązaniach, dzięki którym faktycznie nasze włosy będą zauważalnie bardziej atrakcyjne, to na pewno można wskazać jedną opcję, która powinna zainteresować dosłownie każdą z nas! Przeczytaj cały artykuł »

Dlaczego warto posiadać konto internetowe?

Dlaczego warto posiadać konto internetowe?Konto internetowe daje nam niespotykaną wcześniej swobodę dysponowania i zarządzania swoimi pieniędzmi. W dzisiejszych czasach możemy je otworzyć w niemal każdym polskim banku.

Przeczytaj cały artykuł »

Turnusy rehabilitacyjne Zakopane

Turnusy rehabilitacyjne ZakopaneAby jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i pomóc swojemu organizmowi nie wystarczy zwykła rehabilitacja, na którą często decydujemy się, podążając za radą lekarza. Oczywiście jest ona bardzo istotna, ale nie zastąpi leczenia połączonego z odpoczynkiem. Przeczytaj cały artykuł »

Witamina D a ciąża

Witamina D a ciążaJesteś w ciąży i Twój lekarz zalecił Ci suplementację witaminy D? I bardzo dobrze! Witamina D nie tylko może się rozwijać maluchowi w brzuchu, ale też będzie miała korzystny wpływ na Ciebie, ponieważ stwierdzono, że ma wpływ na podnoszenie odporności.

Przeczytaj cały artykuł »

Mąka żytnia, do jakich potraw możemy ją stosować?

Mąka żytnia, do jakich potraw możemy ją stosować?Uprawa żyta liczy sobie w naszym regionie wiele setek lat. Już nasi pradziadowie z chęcią jadali treściwe żytnie chleby, które popijali pysznym żurkiem z jajkiem. Ziarno żyta jest produktem żywnościowym wysokiej jakości. Jest świetnym źródłem witamin z grupy B, które są niezbędne dla dobrej kondycji i zdrowia. W tych niedocenianych ziarnach znajdziemy również szereg minerałów takich, jak: żelazo, fosfor, czy magnez. Produkty z mąki żytniej bogate są w błonnik, co sprawia, że wypieki zbożowe są idealne dla osób odchudzających się lub cierpiących na problemy z trawieniem.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»