Browsing articles in "Bez kategorii"

Pilniki do paznokci: co mamy do wyboru?

Pilniki do paznokci to jedno z bardziej podstawowych akcesoriów kosmetycznych. Bez wątpienia każda kobieta powinna zaopatrzyć się w przynajmniej jeden dobrze wybrany pilnik. Oferta sprzedawców jest jednak tak duża, że naprawdę łatwo się pogubić. Zobaczmy jakie rodzaje pilników do paznokci znajdziemy w sklepach.

Przeczytaj cały artykuł »

Ziaja: znana polska firma kosmetyczna

Polski rynek kosmetyczny rozwija się naprawdę bardzo dobrze. Polskie marki coraz mocniej cenione są przez kobiety, które wiedzą, że nasze krajowe kosmetyki w niczym nie ustępują tym zagranicznym. Do tego często są dużo tańsze. Marką, która na dobre zagościła na naszym rynku i jest naprawdę chętnie wybierana jest Ziaja. Jedną z serii, która na pewno zasługuje na uwagę jest Ziaja Med. To kosmetyki niezwykłe, którym nic nie można zarzucić.

Przeczytaj cały artykuł »

Wybieramy metodę depilacji

Chyba nie ma dzisiaj kobiet, które pozwalają sobie na nieusuwanie zbędnego owłosienia z ciała. Depilujemy nie tylko nogi i pachy, ale również okolice bikini. Metod usuwania niechcianych włosów jest dzisiaj wiele. Zobaczmy, czym charakteryzują się poszczególne metody i w związku z tym dla kogo będą odpowiednie.

Jeśli włoski odrastają naprawdę szybko

Wybieramy metodę depilacji

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazują się być plastry z woskiem. Gwarantują one usunięcie nie tylko samych włosków, ale również cebulek. Dzięki temu proces odrastania włosów trwa zdecydowanie dłużej. Za zestaw, który pozwoli na wydepilowanie całych nóg zapłacimy zaledwie kilka złotych. Oznacza to, że plastry z woskiem są jedną z tych metod, które kosztują najmniej. Jak korzystać z takich plastrów? Przed użyciem plaster należy bardzo mocno rozgrzać w dłoni. Następnie przyklejamy go w miejscu, z którego chcemy usunąć niechciane włosy. Plaster odrywamy zdecydowanym, płynnym ruchem. Taka metoda gwarantuje nam gładkie ciało nawet na trzy tygodnie. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie włosów za pomocą plastrów z woskiem jest dość bolesne. W efekcie metoda ta nie sprawdzi się w przypadku każdej kobiety.

Jeśli kobieta jest wrażliwa na ból

W przypadku pań, które źle znoszą nawet niewielki ból metodą, która sprawdza się doskonale są kremy do depilacji. Zawierają one składniki, które rozpuszczają włosy. Użycie kremu jest banalnie proste. Wystarczy nałożyć go na miejsca, z których chcemy usunąć włosy i odczekać kilka minut. Usuwanie włosów za pomocą kremu w ogóle nie boli. Trzeba jednak pamiętać, że usuwana jest jedynie ta część włosa, która widoczna jest gołym okiem. Pozostaje cebulka. To właśnie dlatego włosy usuwane za pomocą kremu do depilacji odrastają tak szybko. UWAGA: przed zastosowaniem kremu należy wykonać próbę uczuleniową.

Jeśli zależy nam na czasie

Metodą usuwania zbędnego owłosienia, która bez wątpienia jest najszybsza jest maszynka. Jest to tani sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Z pomocą maszynki usuniemy włosów z każdego miejsca na ciele.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?Kiedy nagle zabraknie nam pieniędzy, a najbliższa rodzina i przyjaciele zawiodą, to jedynym ratunkiem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka z para banku. Który sposób jest dla nas korzystniejszy?

Przeczytaj cały artykuł »

Leki stosowane w leczeniu łuszczycy

Leki stosowane w leczeniu łuszczycyŁuszczyca to bardzo poważne schorzenie, a nie tylko defekt kosmetyczny. W terapii mogą być stosowane różne leki. Ze względu na to, iż każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie farmakologiczne, inaczej też choruje, są one zawsze dobierane przez lekarza indywidualnie. Przeczytaj cały artykuł »

Czym jest logistyka magazynowa?

Czym jest logistyka magazynowa?Logistyka zajmuje się planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem efektywnego przesyłu materiałów, półproduktów i gotowych wyrobów. Zakłady produkcyjne i firmy handlowe są tymi podmiotami, które bardzo często spotykają się z pojęciem logistyki. Przeczytaj cały artykuł »

Jak można obniżyć gorączkę?

Jak można obniżyć gorączkę?Dopóki temperatura ciała nie przekracza 37,7 stopnia Celsjusza mówimy o stanie podgorączkowym. Takiej temperatury nie ma potrzeby zbijać. Dopiero, kiedy przekroczy ona 38 stopni Celsjusza powinniśmy ją obniżyć. Inaczej jednak obniżamy temperaturę u osób dorosłych, a inaczej u dzieci. Przeczytaj cały artykuł »

Kominek w bardziej tradycyjnym wydaniu

Kominek w bardziej tradycyjnym wydaniuPiece żeliwne w XXI wieku? Takie rzeczy jeszcze się zdarzają i nie chodzi wcale o kwestie tych osób, które mają bardzo stary dom, w którym jedynym sposobem ogrzewania jest właśnie piec żeliwny. Okazuje się bowiem, że taki sposób ogrzewania lub jedynie dogrzewania budynku jest całkiem przyjemny i do tego jest w stanie nadać domostwu bardzo ciekawe atrybuty tradycyjności i rustykalnej przytulności. Warto zaznaczyć, że wciąż stosunkowo niewiele osób decyduje się na stworzenie z takiego rozwiązania kompletnego systemu ogrzewania domu, ale na przykład w domach pasywnych jest to ciekawa propozycja awaryjna, która pomijając swoje walory estetyczne, zapewnia możliwość uzyskania kilku dodatkowych stopni w domu małym kosztem, co w naszym klimacie czasami jest bardzo przydatne. Przeczytaj cały artykuł »

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety Wraz z wiekiem ryzyko zachorowania na osteoporozę rośnie. Najwięcej masy zaczynamy tracić po ukończeniu 40. roku życia. Tylko u niektórych osób proces ten przebiega szybciej, prowadząc początkowo do osteopenii, a później do osteoporozy. Przeczytaj cały artykuł »

Badania profilaktyczne: cytologia

Badania profilaktyczne: cytologiaRak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium daje duże szanse na wyleczenie. Każda kobieta raz w roku powinna wykonać cytologię. Badanie to może uratować nie tylko zdrowie, ale także życie. Przeczytaj cały artykuł »

Strony:123»