Browsing articles in "Bez kategorii"

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?Kiedy nagle zabraknie nam pieniędzy, a najbliższa rodzina i przyjaciele zawiodą, to jedynym ratunkiem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka z para banku. Który sposób jest dla nas korzystniejszy?

Przeczytaj cały artykuł »

Leki stosowane w leczeniu łuszczycy

Leki stosowane w leczeniu łuszczycyŁuszczyca to bardzo poważne schorzenie, a nie tylko defekt kosmetyczny. W terapii mogą być stosowane różne leki. Ze względu na to, iż każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie farmakologiczne, inaczej też choruje, są one zawsze dobierane przez lekarza indywidualnie. Przeczytaj cały artykuł »

Czym jest logistyka magazynowa?

Czym jest logistyka magazynowa?Logistyka zajmuje się planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem efektywnego przesyłu materiałów, półproduktów i gotowych wyrobów. Zakłady produkcyjne i firmy handlowe są tymi podmiotami, które bardzo często spotykają się z pojęciem logistyki. Przeczytaj cały artykuł »

Jak można obniżyć gorączkę?

Jak można obniżyć gorączkę?Dopóki temperatura ciała nie przekracza 37,7 stopnia Celsjusza mówimy o stanie podgorączkowym. Takiej temperatury nie ma potrzeby zbijać. Dopiero, kiedy przekroczy ona 38 stopni Celsjusza powinniśmy ją obniżyć. Inaczej jednak obniżamy temperaturę u osób dorosłych, a inaczej u dzieci. Przeczytaj cały artykuł »

Kominek w bardziej tradycyjnym wydaniu

Kominek w bardziej tradycyjnym wydaniuPiece żeliwne w XXI wieku? Takie rzeczy jeszcze się zdarzają i nie chodzi wcale o kwestie tych osób, które mają bardzo stary dom, w którym jedynym sposobem ogrzewania jest właśnie piec żeliwny. Okazuje się bowiem, że taki sposób ogrzewania lub jedynie dogrzewania budynku jest całkiem przyjemny i do tego jest w stanie nadać domostwu bardzo ciekawe atrybuty tradycyjności i rustykalnej przytulności. Warto zaznaczyć, że wciąż stosunkowo niewiele osób decyduje się na stworzenie z takiego rozwiązania kompletnego systemu ogrzewania domu, ale na przykład w domach pasywnych jest to ciekawa propozycja awaryjna, która pomijając swoje walory estetyczne, zapewnia możliwość uzyskania kilku dodatkowych stopni w domu małym kosztem, co w naszym klimacie czasami jest bardzo przydatne. Przeczytaj cały artykuł »

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety

Osteoporoza: choroba, na którą chorują nie tylko kobiety Wraz z wiekiem ryzyko zachorowania na osteoporozę rośnie. Najwięcej masy zaczynamy tracić po ukończeniu 40. roku życia. Tylko u niektórych osób proces ten przebiega szybciej, prowadząc początkowo do osteopenii, a później do osteoporozy. Przeczytaj cały artykuł »

Badania profilaktyczne: cytologia

Badania profilaktyczne: cytologiaRak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium daje duże szanse na wyleczenie. Każda kobieta raz w roku powinna wykonać cytologię. Badanie to może uratować nie tylko zdrowie, ale także życie. Przeczytaj cały artykuł »

Jak zrobić w domu ziołowe leki?

Jak zrobić w domu ziołowe leki?W wielu drobnych przypadłościach zioła działają równie skutecznie jak leki syntetyczne. Z ziół możemy przygotować nie tylko napary, ale także odwary, maceraty i nalewki. W jaki sposób to się robi? Przeczytaj cały artykuł »

O miodowych kuracjach

O miodowych kuracjach W wielu sytuacjach miód jest bardziej skuteczny niż zażytej tabletki. Sprawdza się świetnie w leczeniu chorób układu krążenia, przeziębień, chroni także układ pokarmowy. Miód nie lubi wysokiej temperatury, nie powinie być rozpuszczany w wodzie, która ma więcej niż 40 stopni Celsjusza. Jaki miód wybrać ? Przeczytaj cały artykuł »

O zapaleniu spojówek

O zapaleniu spojówek To bardzo częsta choroba oczu. Często pojawia się bardzo nagle, czasem przyjmuje przewlekłą postać i dokucza przez długi okres. Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»