Bloger, który przez rok żył bez Internetu

Bloger, który przez rok żył bez Internetu

Porady i informacje

Internet otworzył przed nami ogrom możliwości. Większość z nas korzysta z dostępu do sieci nawet kilkanaście godzin dziennie. Zaczynamy dzień od sprawdzenia konta na Facebooku, a kończymy wysłaniem maila czy wstawieniem nowej wiadomości na swoim koncie. W 2013 roku Paul Miller bloger i dziennikarz pracujący dla serwisu The Verge postanowił przeprowadzić ciekawy eksperyment. Zobowiązał się, że przez rok  nie będzie korzystał z Internetu. Zerwanie z siecią miało być radykalne. Miller zobowiązał się, że nie będzie korzystał z sieci zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jak zakończył się eksperyment?

Jaki był cel eksperymentu?

Paul Miller zdecydował się na przeprowadzenie tego eksperymentu, gdyż uznał, że sieć go unieszczęśliwia. Uważał, że poświęca jej zbyt wiele czasu, w efekcie nie ma czasu na prowadzenie życia w realnym świecie. Paul chciał przekonać się, czy są sfery życia, w których bez internetu można sobie poradzić. Dla Paula Millera rok bez sieci oznaczał nie tylko rok bez gier, ale także bez poczty i bankowości elektronicznej.

Bloger, który przez rok żył bez Internetu

Życia nie da się uzdrowić

Decydując się na eksperyment, Paul miał nadzieję, że jego życie odmieni się na lepsze. Planował, że przez ten rok przeczyta wiele książek, obejrzy mnóstwo wartościowych filmów, będzie żył zdrowo i nawiąże nowe znajomości. Rzeczywistość nie okazała się jednak tak różowa jak zakładał. Książek przeczytał w sumie niewiele, niewiele też obejrzał dobrych filmów. Nie nawiązał także nowych znajomości. Za to przybrał na wadze, gdy rok bez Internetu spędził głównie leżąc na kanapie przed telewizorem. Przed rozpoczęciem eksperymentu Paul planował, że po jego zakończeniu napisze książkę o tym, jak wygląda życie bez Internetu. Gdy eksperyment się zakończył, nie był już pewny czy pisanie książki to naprawdę dobry pomysł.

Podobne eksperyment, ale trwający krócej został przeprowadzony w Polsce przez naukowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Rzeszowski eksperyment trwał 7 dni. Jego uczestnicy z ulgą przyjęli koniec eksperymentu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz