Redakcja

Bloger, który żyje bez Internetu

Internet jest w naszym życiu wszechobecny. Wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie, że pewnego dnia obudzi się bez dostępu do sieci. W związku z tym pojawia się pytanie: czy można przeżyć bez dostępu do Internetu? Bardzo ciekawy eksperyment został przeprowadzony jakiś czas temu przez Paula Millera. To znany bloger, który zajmuje się gadżetami serwisu The Verge. P. Miller zdecydował się na porzucenie globalnej sieci na 12 miesięcy. Zdecydował, że przez rok nie będzie korzystał z Internetu zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych. Nie będzie też prosił innych, aby zrobili coś dla niego w Internecie. To bardzo ciekawy eksperyment, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż bloger spędzał wcześniej w sieci nawet 12 godzin dziennie. Jak zakończył się jego eksperyment? Czy dotrwał do jego końca?

Jaki był cel eksperymentu?

Paul Miller podkreślał, że postanowił przeprowadzić swój eksperyment, aby przekonać się, czy naprawdę Internet jest medium do czegoś potrzebnym. Chciał naocznie sprawdzić, w jakich dziedzinach życia można obejść się bez sieci. Warto dodać, że rok bez Internetu oznacza również rok nie tylko bez gier, ale również bez korzystania z bankowości elektronicznej.

Bloger, który żyje bez Internetu

Czy świat bez sieci jest bardziej atrakcyjny?

W trakcie eksperymentu okazało się, że świat bez Internetu wcale nie jest atrakcyjniejszy, a osoby, które decydują się na rezygnację z korzystania z sieci nie deklasują tych, którzy nie zdecydowali się zrezygnować z globalnej sieci komputerowej. W artykułach, w których Paul opisywał swój rok bez sieci podkreślał, że był bardzo mocno sfrustrowany. Wskazywał, że na początku wydawało mu się, że będzie idealnie. Zamierzał oglądać filmy i czytać książki, na co wcześniej nie miał czasu. Okazało się jednak, że rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej.

Jak Paul wykorzystał 12 miesięcy bez Internetu?

Rok bez Internetu tak naprawdę został przez niego zmarnowany. Szczerze przyznał, że większość czasu spędził leżąc na kanapie i gapiąc się w sufit. Zrezygnował z pomysłu napisania książki o życiu bez sieci.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *