Bloger żyjący bez Internetu

Bloger żyjący bez Internetu

Porady i informacje

Internet towarzyszy nam obecnie na każdym kroku. Większość z nas nawet nie jest już w stanie wyobrazić sobie dnia bez sprawdzenia wiadomości w sieci czy wysłania maila. Pojawia się w związku z tym pytanie czy bez Internetu można przeżyć? Ciekawy eksperyment przeprowadził kiedyś Paul Miller – znany bloger zajmujący się gadżetami serwisu The Verge. Podjął decyzję, że na cały rok rzuca globalna sieć. Rzuca, czyli nie będzie sięgać po Internet ani w pracy, aby w życiu prywatnym. Nie będzie również prosił innych o to, aby coś dla niego w sieci zrobili. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej w sieci spędzał nawet pół doby. Jakie były wyniki jego eksperymentu? Czy udało mu się wytrzymać w swoim postanowieniu?

Po co to robił?

Paul podkreślał, że zdecydował się na taki krok po to, aby zobaczyć, czy Internet tak naprawdę jest do czegoś potrzebny. Chciał zobaczyć w jakich sferach życia można sobie z powodzeniem radzić bez niego. Warto podkreślić, że rok bez sieci oznacza oczywiście rok bez gier, ale również bez bankowości elektronicznej, czyli czegoś, co dzisiaj wydaje się być absolutnym standardem.

Bloger żyjący bez Internetu

Czy świat bez Internetu jest lepszy?

Okazało się, że świat bez globalnej sieci komputerowej wcale nie wydaje się bardziej kolorowy. Ci, którzy rezygnują z korzystania z Internetu nie stają się również w żaden sposób lepsi. Paul w swoich artykułach opisujących rok bez Internetu wskazywał na swoją bardzo silną frustrację. Wskazywał, że początkowo myślał, że naprawdę będzie świetnie. Zakładał, że będzie czytał kolejne książki i oglądał mnóstwo dobrych filmów. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

Jak spożytkował rok?

Okazało się, że Paul tak naprawdę nie zbyt wiele zrobił przez rok bez Internetu. Sam z rozbrajającą szczerością przyznał, że znaczną część czasu po prostu przeleżał na kanapie. Leżał i po prostu nic nie robił z pewnością nie takiego spędzania czasu bez sieci się spodziewał. Przystępując do swojego eksperymentu zastanawiał się nad napisaniem książki o życiu bez Internetu. Ostatecznie jednak stwierdził, że nie jest pewny, czy to taki dobry pomysł.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz