Choroby skóry oraz układu pokarmowego

Medycyna Porady i informacje

Choroby skóry oraz układu pokarmowego Niektóre choroby są niestety ale wynikiem braku higieny, co zdarza się nawet w naszych czasach. Przede wszystkim są to choroby skóry, ale także i układu pokarmowego. Po pierwsze dermatologia choroby skóry wynikające z braku higieny to na ogół chorobliwy łupież, łuszczyca oraz inne dolegliwości takie jak wszawica.

Skórę zaatakować mogą także grzyby oraz inne pasożyty. Wyleczenie takich chorób może zająć trochę czasu, a większości wypadków aby im zapobiegać wystarczy odrobina higieny, oraz w przypadku grzybicy także ostrożności, gdyż chorobą tą zarazić można się także przez przypadek.

Odparzenia i otarcia

Na skórze pojawić mogą się także odparzenia oraz otarcia powodowane na przykład nie zmienianiem ubrań. W warunkach nie higienicznych stosunkowo łatwo także o różnego rodzaju stany zapalne. Brak higieny oraz nadmierna potliwość mogą być także przyczynami takich chorób jak choroby gruczołów potowych, które narażone mogą być także na stany zapalne. Taka choroba skóry może być dosyć groźna dla całego organizmu albowiem pocenie się regulowane przez gruczoły potowe w dużym stopniu pozwala na prawidłową regulację właściwej temperatury organizmu. Może to nawet doprowadzić do jego przegrzania lub uszkodzenia niektórych organów. Groźniejsze mogą być choroby układu pokarmowego spowodowane brakiem higieny, w zależności jeszcze od miejsca w którym się znajdujemy.

Zatrucie pokarmowe

W Polsce typową choroba może być zatrucie pokarmowe, które wynikać może właśnie z braku podstawowej higieny. Tym razem nie chodzi już tyle o samą higienę osobistą ale o mycie spożywanych owoców oraz warzyw, a także własnych rąk. Nawet jedzący sztućcami czy też pałeczkami powinni pamiętać o konieczności umycia rąk przed jedzeniem. Brak higieny może być przyczyną zatruć groźnymi bakteriami w tym salmonellą. Poza granicami naszego kraju narażamy się takim postępowaniem na biegunkę podróżnych, którą zarazić jest się bardzo łatwo. W wykrywaniu niektórych chorób pomóc może badanie krwi, ale nie jest ono w stanie wykrywać chorób pasożytniczych, chyba że liczba pasożytów będzie dosyć duża co może wpływać znacząco na funkcjonowanie całego organizmu. Choroby wrodzone takie jak zwyrodnienia stawów wykryć można na podstawie charakterystycznych objawów, niekiedy nawet u noworodków. Skoro już o noworodkach mowa, opiszemy dokładnie jak zrobić test ciążowy.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz