Redakcja

Co chętnie udostępniamy na Facebooku?

Kiedy mówimy o mediach społecznościowych, koniecznie musimy wspomnieć o Facebooku. Obecnie to właśnie on cieszy się największą popularnością na całym świecie. Miliony ludzi codziennie sięgają po Facebooka, wykorzystując go między innymi do kontaktów z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Trudno wyobrazić sobie Facebook bez możliwości udostępniania różnych treści. Robi to każdy użytkownik. Zobaczmy co najchętniej decydujemy się udostępniać, dzieląc się różnymi treściami z innymi.

Wartość informacyjna

Większość użytkowników Facebooka chętnie dzieli się z innymi postami, które mają konkretną wartość informacyjną. Jeśli więc z postu można się czegoś dowiedzieć, z pewnością więcej osób zdecyduje się go udostępnić. Tak naprawdę posty pozbawione jakiejkolwiek sensownej treści i nie mówiące o niczym wartościowym udostępniane są bardzo rzadko.

Treści z humorem

Tym, co jest bardzo chętnie udostępniane na Facebooku są treści humorystyczne. Większość z nas naprawdę bardzo lubi żartować. Jeśli więc trafiamy na post, który nas rozbawił, chętnie decydujemy się go udostępnić. Tyczy się to użytkowników Facebooka bez względu na wiek.

Co chętnie udostępniamy na Facebooku?

Treści ze zdjęciem bądź grafiką

Większość z nas kompletnie nie lubi postów, które składają się tylko i wyłącznie z tekstu. Szanse na to, że taki post przeczytamy, a następnie udostępnimy są naprawdę niewielkie. Jeśli jednak widzimy post ze zdjęciem bądź grafiką, są to elementy, które wpadły nam w oko i zaciekawiły nas, wzrastają szanse na to, że zdecydujemy się na udostępnienie.

Treści z animacjami

Tym, co sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni udostępnić posty na Facebook są różnego rodzaju animacje, filmy, nagrania. Posty, które wzbogacone są takimi elementami wydają się nam bowiem dużo bardziej atrakcyjne. Tym samym jesteśmy bardziej skłonni, aby je udostępnić.

Treści, które decydujemy się udostępniać na Facebooku są bardzo różne. Warto jednak pamiętać, że są pewne elementy, które sprawiają, że szanse na udostępnienie są zdecydowanie większe. Zalicza się do nich te, które przedstawiliśmy w naszym tekście.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *