Redakcja

Co daje nam Internet i czy potrafimy bez niego żyć?

Internet istnieje od końca lat 60. Sieć zaprojektowano na potrzeby armii amerykańskiej. Miała ona służyć zabezpieczeniu najważniejszych danych wojskowych na wypadek wybuchu wojny jądrowej. Bardzo szybko sieć stała się jednak „wielozadaniowa” i dostępna dla wszystkich. Prekursorem współczesnego Internetu była sieć ARPANET. Została eksperymentalnie zainstalowana na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

Wykorzystanie Internetu

Wystarczy kilka kliknięć myszką i komputer z dostępem do Internetu staje się naszym oknem na świat. W Internecie znajdziemy informacje na różnorodne tematy: ze świata polityki, sportu, rozrywki, nauki i techniki. Globalną sieć komputerową możemy wykorzystać również do pracy. Wykorzystywana jest także w edukacji. Miliony użytkowników Internetu komunikują się między sobą wykorzystując pocztę elektroniczną lub komunikatory internetowe. Za pośrednictwem Internetu możemy zwiedzać słynne muzea i dokonywać zakupów. Dla tak zwanej generacji C życie bez dostępu do sieci jest synonimem koszmaru, którego nie da się przetrwać.

Co daje nam Internet i czy potrafimy bez niego żyć?

Bez Internetu można sobie poradzić

Pokazuje to pokolenie obecnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. Oczywiście osoby z tego pokolenia chętnie korzystają z możliwości, jakie daje Internet. Chętnie dokonują zakupów w sklepach internetowych, czytają wiadomości zamieszczane na serwisach informacyjnych, wysyłają maile i są aktywnymi użytkownikami serwisów społecznościowych. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mają dostępu do sieci, nie przeżywają katuszy i dramatu. Swój wolny czas potrafią świetnie zagospodarować bez globalnej sieci komputerowej. Wykorzystują go na czytanie książek, oglądanie filmów, spotkania z przyjaciółmi w realnym świecie.

Możliwości Internetu są ogromne. Jest wiele sytuacji, w których jest on niezwykle przydatny. Ale życie bez Internetu jest naprawdę możliwe. Wbrew temu co nam się wydaje, nasze życie wcale nie musi kręcić się tylko i wyłącznie wokół Internetu. Do tego może to być bardzo interesujące życie. Możemy robić wiele rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *