Co najchętniej udostępniamy na portalach społecznościowych?

Co najchętniej udostępniamy na portalach społecznościowych?

Porady i informacje

Social media są dzisiaj niezwykle popularne. Największą liczbę użytkowników ma Facebook. Nic więc dziwnego, że to właśnie na tym portalu najchętniej publikujemy i udostępniamy. Zobaczmy, jakie treści udostępniamy najczęściej i jakie są tego powody.

Co najbardziej lubimy udostępniać?

Okazuje się, że do treści, które udostępniane są najczęściej należą infografiki. Zdecydowanie w tyle pozostają użyteczne treści typu poradnikowego. Mimo że zajmują one dalsza pozycję za infografiki, to jednak i tak różnego rodzaju tutoriale, artykuły, które wyjaśniać mają różnego rodzaju zjawiska oraz wszelkiego rodzaju ciekawostki należą do postów udostępnianych przez wyjątkowo dużą liczbę użytkowników. Coraz częściej też udostępniamy na tym portalu także filmiki. Liczba czasu, który poświęcamy na to, aby na popularnym portalu YouTube oglądać filmiki znacznie się zwiększyła. W świetle badań, które od lat prowadzone są między innymi nad tym, jakie posty udostępniamy i ile czasu poświęcamy na różnego rodzaju aktywność na Facebooku wynika, że w ciągu dnia oglądanie oglądanie treści na portalach społecznościowych zajmuje nam ponad godzinę w ciągu dnia. Chętnie udostępniamy także posty, które są zabawne. Wyjątkowo chętnie udostępniamy posty, których treść odnosi się do życia publicznego lub sfery politycznej. Im informacje w poście są bardziej niepokojące, tym chętniej jest on udostępniany.

Co najchętniej udostępniamy na portalach społecznościowych?

Kto najczęściej udostępnia posty na Facebooku?

Badacze, którzy prowadzili badania nad tym, jakie posty najchętniej udostępniamy na portalach społecznościowych i dlaczego to robimy, podzielili badanych na cztery kategorie wiekowe:

  • 18 – 29 lat;
  • 30 – 49;
  • 50 – 65.

Uzyskane przez badaczy wyniki pozwalały stwierdzić, że grupą, która jest najbardziej aktywna w mediach społecznościowych, a szczególnie na Facebooku, są osoby młode, czyli te, które zostały zaliczone do pierwszej grupy wiekowej. Osoby z pozostałych kategorii wiekowych nie są już tak bardzo aktywne na Facebooku, wciąż jednak chętnie publikują i udostępniają różne treści.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz