Redakcja

Co nam daje Internet i czy potrafimy żyć bez niego?

Na całym świecie z Internetu korzystają miliony osób. Większość nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez dostępu do sieci. Możliwości Internetu są olbrzymie, na pewno ułatwia on codzienne życie. Czy potrafimy jeszcze obejść się bez globalnej sieci komputerowej? Co nam daje globalna sieć komputerowa?

Co nam daje Internet

Globalną sieć komputerową wykorzystujemy w życiu zawodowym. Idea pracy zdalnej (wykonywanej w domu z dala od siedziby pracodawcy) zyskuje dziś coraz większą popularność. Aby móc dostarczyć wyniki swojej pracy pracodawcy, potrzebujemy dostępu do Internetu. Praca zdalna sprawdza się szczególnie w przypadku kobiet z dziećmi, które chcą być aktywne zawodowo, a jednocześnie chcą same opiekować się swoimi maluchami. Internet daje także ogromne możliwości komunikacji z innymi osobami. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno komunikatory internetowe, pocztę elektroniczną, jak i serwisy społecznościowe. Korzystając z sieci możemy nie tylko odnowić stare znajomości, ale także nawiązać nowe.

Internet to także nauka. Bez trudu znajdziemy w sieci gry i filmy edukacyjne czy artykuły poruszające zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Internet wykorzystamy także do rozrywki. W sieci są gry, filmy, muzyka.

Co nam daje Internet i czy potrafimy żyć bez niego?

Czy bez Internetu może się obejść?

Można zadać w tym miejscu pytanie, czy bez Internetu możemy uczyć się, pracować, nawiązywać kontakty z innymi, bawić się. Okazuje się, że do tego wszystkiego wcale nie potrzebujemy Internetu. Pamiętajmy jednak, że dzięki sieci wszystko to jest o wiele prostsze. Korzystając z dostępu do Internetu bez trudu odnowimy znajomość z dawno nie widzianą koleżanką ze studiów, która mieszka w innym mieście; ba, wykorzystując sieć odnowimy kontakt z osobami, które zamieszkały na drugim krańcu kraju, a nawet na innym kontynencie. Odnowienie kontaktu ułatwią nam media społecznościowe. Kilka kliknięć wystarczy, aby odnowić znajomość.

Internet zdecydowanie ułatwia wiele aspektów naszego życia. Okazuje się jednak, że wciąż możliwe jest życie bez Internetu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *