Co robić, aby zwiększyć liczbę udostępnień na Facebooku?

Co robić, aby zwiększyć liczbę udostępnień na Facebooku?

Porady i informacje

Użytkownicy Facebook wstawiając kolejne wpisy bardzo często robią to z nadzieją, że zostaną one udostępnione. Bardzo często jednak tak się nie dzieje. Czy są sposoby na zwiększenie liczby udostępnień? Okazuje się, że tak i do tego są to bardzo proste sposoby.

Odpowiedni czas na publikację postu

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, musimy bardzo starannie wybrać porę publikacji nowej wiadomości. Nawet najbardziej atrakcyjny w treści post opublikowany w czasie, gdy większość odbiorców jest w pracy lub śpi, znacząco zmniejsza szanse na to, że zostanie on przez nich udostępniony. Z prowadzonych badań oraz danych statystycznych wynika bardzo jasno, że do największej liczby użytkowników trafiają posty, które zostały opublikowane w godzinach 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 21.00. Najwięcej udostępnień mają też też posty, które zostały opublikowane w weekend.

Co robić, aby zwiększyć liczbę udostępnień na Facebooku?

Zachęta do interakcji

To kolejny, bardzo prosty sposób na zwiększenie liczby udostępnień. Post powinien zachęcać odbiorców do polubienia, komentowania lub do udostępnienia. Do kolejnych znajomych naszych znajomych docierają te posty, które są likowane i komentowane. W efekcie wyświetlane są coraz większej liczbie użytkowników Facebooka.

Stosuj emotikony

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że te środki wyrażania ekspresji i emocji odgrywają bardzo ważną rolę w udostępnianiu postów. Z ich stosowaniem wiąże się jednak pewne niebezpieczeństwo, możemy czuć pokusę, aby zwiększać ich liczbę. Z ilością nie możemy jednak przesadzić, gdy osiągniemy skutek odwrotny od zamierzonego. Przeładowany emotikonami post czyta się bardzo źle. Do tego musimy pamiętać, aby ikonka pasowała do treści zamieszczonego przez nas wpisu. Jeśli piszemy o poważnych sprawach, śmieszna ikonka jest nie na miejscu. Koniecznie też dodajmy hashtag oraz informację o swojej lokalizacji.

To nie wszystkie jeszcze sposoby, które można wykorzystać w celu zwiększenia liczby udostępnień. Te są jednak najbardziej popularne i jednocześnie  najbardziej proste.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz