ciasto na pizzę

Co robić w Zabrzu?

Porady i informacje
Zabrze to miejsce wprost kochające się w świetnej pizzy! Przechodząc uliczkami tego śląskiego miasta, patrząc na restauracje i czytając ich szyldy reklamowe, możemy dojść do wniosku, że Zabrze jest dumne z trzech rzeczy: Górnika, swoich kopalni oraz pizzy. Choć pizza pizzy nie równa, jest tam wiele pizzerii, gdzie zjemy wyśmienity placek prosto z pieca!

Co zwiedzać w Zabrzu?

Jedną z największych atrakcji jest znajdująca się 355 m pod ziemią kopalnia Guido. Zwiedzamy ją razem z przewodnikiem, który przedstawia nam sposób pracy górników od XX wieku do czasów obecnych. Część trasy przejedziemy jedyna tego typu na świecie podwieszaną, podziemną kolejką elektryczną. Chętni jeszcze większych wrażeń mogą zjechać na sam dół, czyli na głębokość 355 m pod ziemią. Zobaczymy tam kopalnie dokładnie taką, jaką zostawili opuszczający ten poziom górnicy w XX wieku. Ciekawostką jest najniżej położony pub w europie, w którym polecamy napić się regionalnego piwa specjalnie tam warzonego. Czy podają pizze? Zachęcamy jechać i sprawdzić!

Sztolnia Królowa Luiza

Kolejne warte uwagi miejsce, po zwiedzeniu którego pizza smakować będzie jeszcze wyśmieniciej. Muzeum górnictwa znajdujące się 40 m pod ziemią, zainteresuję szczególnie dzieci. Przemierzanie podziemnych tras i wodnych tuneli jest naprawdę ekscytującą i rzadką atrakcją. Sztolnia łączy charakter rozrywkowy i edukacyjny, teren podzielony jest na cztery strefy, gdzie każda odpowiada jednemu z czterech żywiołów, z którymi zmagali się górnicy w XIX wieku. Piękno przyrody i techniki, które zobaczymy w tym obiekcie, potrafi zadziwić. Znajdziemy tam również strefy grillowe, w których relaksować mogą się wspólnie całe rodziny.

Zabrze na powierzchni ziemi

Po wyjściu na powierzchnie należy się odpoczynek. A odpocząć i spędzić interesująco czas, jest tutaj zdecydowanie gdzie. W Zabrzu prócz wielu pizzerii, mamy kilka klimatycznych, stylowych knajpek i kawiarni, a niektóre z nich, również serwuje pizze! Gdy już jesteśmy najedzeni i szczęśliwi, ostatnim obowiązkowym punktem wycieczki będzie park botaniczny. Doskonałe miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta, zaczerpnąć świeższego powietrza i spalić nieco zjedzonych kalorii!

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: