Co warto wiedzieć na temat kredytu gotówkowego?

Porady i informacje

Banki udzielające kredytów od kilku już lat mają konkurencję w postaci firm pożyczkowych, które chętnie udzielają szybkich pożyczek bez nadmiernej ilości formalności. W efekcie tej konkurencji wiele banków bardzo mocno uprościło procedury związane z przyznawaniem cieszących się bardzo dużą popularnością kredytów gotówkowych. Na co warto zwracać uwagę wybierając się do banku po kredyt gotówkowy?

Wysokość oprocentowania

Co warto wiedzieć na temat kredytu gotówkowego?

Na chwilę obecną oprocentowanie wszystkich niemal kredytów jest stosunkowo niskie; trudno też szukać banku, który proponuje kredyt gotówkowy ze zdecydowanie niższym oprocentowaniem niż pozostałe. Ale na koszt kredytu wpływa nie tylko oprocentowanie nominalne, ale także dodatkowe opłaty. Jedną z nich z pewnością będzie ubezpieczenie. W większości banków osoby, które nie zechcą wykupić ubezpieczenia na życie, odejdą z kwitkiem. Polisy na życie z cesją na bank to popularna forma zabezpieczenia kredytu; zastąpiły one poręczenie. Warto też pamiętać o tym, że w większości banków osoby, które chcą otrzymać kredyt gotówkowy, muszą założyć konto osobiste. Opłaty za prowadzenie konta także złożą się na koszt kredytu.

Prowizja

Za to, że bank przyzna kredytobiorcy kredyt musi on wnieść opłatę czyli prowizję. Wysokość prowizji może wynieść do 5 procent. W reklamach kredytów gotówkowych bardzo często pojawiają się oferty „kredyt bez prowizji”. Taka oferta nie zawsze musi okazać się rzeczywiście korzystna. Bardzo często bowiem banki udzielając kredytu z prowizją 0 procent w zamian podnoszą wysokość oprocentowania.

Koszt kredytu gotówkowego

Składa się na nie zarówno pobierana przez bank prowizja, jak i koszt ubezpieczenia, ale przede wszystkim odsetki. Prawdziwy koszt kredytu gotówkowego można poznać na podstawie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Podawanie wysokości RRSO jest obowiązkiem każdego banku. Dzięki RRSO każdy dowie się, ile tak naprawdę pieniędzy będzie musiał zwrócić do banku.

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny kredyt, ma go w ofercie każdy bank.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz