Co wpływa na cenę polis na życie?

Porady i informacje

Coraz osób w naszym kraju decyduje się wykupić dla siebie polisę na życie. Taką decyzję podejmują osoby w różnym wieku pracujące w bardzo różnych zawodach. Warto widzieć, że cena polis na życie zależy od bardzo wielu elementów. Poniżej prezentujemy te, które są najbardziej istotne.

Wiek oraz płeć

Co wpływa na cenę polis na życie?

Jeszcze kilka lat temu kobiety oraz osoby młode za polisę na życie płaciły mniej. Towarzystwa ubezpieczeniowe takie praktyki stosowały do roku 2011. Składki na ubezpieczenie na życie zostały wówczas zrównane na mocy wyroku, który został wydany przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Od roku 2011 zarówno kobiety, jak i mężczyźni płacą takie same składki. Wciąż jednak osoby, które zdecydują się ubezpieczyć na życie przed 30. urodzinami mogą liczyć na to, że towarzystwo ubezpieczeniowe naliczy im niższą składkę. Takie praktyki towarzystw ubezpieczeniowych znajdują podstawy w danych statystycznych. Wynika z nich, że osoby młode rzadziej cierpią na poważne choroby i rzadziej też umierają.

Kondycja zdrowotna

Stan zdrowia wpływa nie tylko na wysokość składki. Decyduje także o tym, czy towarzystwo ubezpieczeniowe w ogóle zdecyduje się na sprzedaż polisy. Osoby, które zamierzają ubezpieczyć si na życie powinny pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe dbają nie tylko o interes osób ubezpieczonych, ale także o swój własny. Z reguły więc raczej nie decydują się na ponoszenie wysokiego ryzyka związanego z ubezpieczeniem osób, które chorują na przykład na raka. Osoby, które mają za sobą chorobę nowotworową powinny przedstawić w towarzystwie ubezpieczeniowym dokumenty, które potwierdzają stan zdrowia. Towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują decyzję indywidualnie.

Czas trwania polisy

Na cenę polisy wpływa również czas jej trwania. W przypadku terminowych polis na życie okres ubezpieczenia trwa nie dłużej jak 5 lat. Koszt tych ubezpieczeń jest niższy niż tych kupowanych dożywotnio. Osoby, które zamierzają się ubezpieczyć na życie i nie chcą płacić wysokiej składki, bardzo często wybierają właśnie takie rozwiązanie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz