pokrojona pizza

Co zwiedzić i zjeść w Zabrzu z dziećmi?

Porady i informacje

Atrakcje dla dzieci w Zabrzu

Zabrze może być świetnym miejscem na sobotnią albo niedzielną wycieczkę z dziećmi. Niedawno otwarte zostały trasy turystyczne w starych kopalniach – Sztolnia Królowa Luiza oraz Kopalnia Guido, gdzie można przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górnika i przejechać się podziemną kolejką. Przewodnicy zadbają o to, żeby nasze pociechy się dobrze bawiły, a przy okazji nauczyły wielu ciekawych rzeczy. Również dorośli przy okazji dowiedzą się więcej o najważniejszym niegdyś śląskim przemyśle. Obie udostępnione do zwiedzania w Zabrzu kopalnie znajdują się w dogodnych lokalizacjach, by zwiedzanie połączyć z ruchem na świeżym powietrzu. Obok Sztolni Królowa Luiza funkcjonuje Park 12C, duży plac zabaw z ciekawymi zabawkami – między innymi labirynt czy przyrządy do prostych eksperymentów naukowych. Z kolei z Kopalni Guido niedaleko do Lasku Makoszowskiego albo Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie odpoczniemy na świeżym powietrzu. Zwiedzanie kopalni i ruch na świeżym powietrzu na pewno spowodują że zgłodniejemy! Trzeba zatem zastanowić się, co na obiad.

Obiad z dziećmi w Zabrzu – może pizza?

Skoro ten dzień ma być super doświadczeniem dla dzieci, dobierzmy obiad tak, by idealnie wpasował się w gust naszych milusińskich – a wszystkie dzieci uwielbiają przecież pizzę! Taki wybór będzie dla nas nie tylko gwarancją, że dzieci zjedzą obiad bez marudzenia i konieczności zachęt, ale będzie też bardzo wygodny. Jeśli chcemy, możemy na przykład wziąć pizzę na wynos albo zamówić dostawę i zjeść ją w parku na ławce. To doskonała opcja szczególnie, jeżeli nasze dzieci mają problem z usiedzeniem przy stole. Dzięki temu nie będziemy też musieli planować obiadu z wyprzedzeniem – gdy poczujemy głód, wystarczy zadzwonić i po krótkim oczekiwaniu będziemy mogli rozkoszować się pysznym i gorącym plackiem!

Zjedz pyszną pizzę z: https://www.pizzadominium.pl/lokale/zabrze-c-h-platan

Pizza Zabrze – zabierz dzieci do pizzerii

Jeżeli nasze dzieci nie były jeszcze nigdy w restauracji, a mamy obawy, jak towarzystwo innych ludzi oraz duża liczba bodźców z otoczenia wpłynie na nasze dzieci i ich ochotę na zjedzenie obiadu, dobrym pomysłem na przyzwyczajanie maluchów do tej formy jedzenia posiłków będzie zabranie ich na pizzę. Jeżeli odpowiednio im to przedstawimy, wizyta w pizzerii w Zabrzu urośnie do rangi niesamowitej przygody! To, że pizzę można jeść rękami bardzo zmniejszy stres dzieci związany z tym, że dookoła są obcy ludzie. Fakt, że pizza jest pyszna też pomoże przekonać nasze pociechy, że jedzenie poza domem to nic strasznego! Przy okazji dzieci zobaczą, jak wygląda działalność restauracyjna i nauczą się, jak wybierać z menu i zamawiać posiłki.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: