Redakcja

Czego oczekują dzisiejsi pacjenci


W ostatnich latach w naszym kraju zaszło bardzo wiele zmian. Dzisiejsze pokolenia za nic w świecie nie zrozumiałyby systemu panującego w Polsce jeszcze dwadzieścia kilka lat temu. Dzisiaj żyjemy w dobrobycie, do którego już na stale się przywiązaliśmy i nie wyobrażamy sobie, aby cokolwiek mogło się zmienić na gorsze. Nie inaczej jest, jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Każdy pacjent ma pewne wymagania i chciałby, aby jego problem został jak najszybciej rozwiązany. Profesjonalna pomoc medyczna jest bardzo ważna dla sporej części ankietowanych.

Nikt nie chciałby się chyba spotkać z sytuacją, w której zaraz po nagłym wypadku musiałby czekać kilka godzin na pomoc lekarską. Osoby, które cenią sobie najwyższą jakość usług decydują się najczęściej na komercyjne przychodnie zdrowia, którym jednak trzeba płacić. Jednak dzięki takiej opłacie można być spokojnym o to, że do lekarza będzie można przyjść zawsze i przyjmie nas o określonej wcześniej porze. W prywatnej placówce z pewnością nie spotkamy się z taką sytuacją, że mimo umówienia się na godzinę 11 zostajemy przyjęci dopiero o godzinie czternastej lub później.

Taka sytuacja byłaby niedopuszczalna, gdyż pacjent płacąc za wykonanie określonych usług wymaga rzetelności oraz punktualności, z którą w publicznych przychodniach jest bardzo, ale to bardzo źle. Oczywiście oprócz szybkiego przyjęcia na badania bardzo ważna jest szybka diagnostyka, a więc
otrzymanie wyników badań w jak najszybszym terminie. Myślę, że nikt nie lubi czekać na wyniki badań kilka dni i bardzo się przy tym denerwować. Osobom odwiedzającym przychodnie zależy również bardzo na dobrych internistach, którzy będą potrafili w odpowiedni sposób ocenić problem, a porady internistyczne nie są dla nich problemem. Mówi się, że dział internistyczny jest wizytówką każdego szpitala i jeśli tylko są tam zatrudnieni kompetentni lekarze to nie ma się co martwić o wyniki ich pracy, gdyż z pewnością będą one prawidłowe, a pacjenci będą zadowoleni. Oczywiście nie jest wykluczone, że niektórzy lekarze czasem popełniają błędy, ale zdarza się to nawet najlepszym. Ważne jest to, aby w porę potrafili się zorientować i naprawić swoją pomyłkę.

Prywatne kliniki szczególnie dbają właśnie o jak najlepsze wyposażenie oraz świetny personel w dziale internistycznym.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz