Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Porady i informacje

W latach 60. XX wieku pojawiła się koncepcja globalnej sieci komputerowej. Za twórcę Internetu uważany jest Paul Baran. To on opublikował dwunastotomową pracę, którą poświęcił wytrzymałym i rozproszonym sieciom cyfrowym transmisji danych. Specjaliści zajmujący się informatyką i Internetem twierdzą, że historia globalnej sieci komputerowej rozpoczęła się w 1969 roku. To właśnie wówczas na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles udało się przeprowadzić eksperyment polegający na zainstalowaniu pierwszych sieci ARPANET. Można je uznać za przodków dzisiejszego Internetu.

Zastosowanie Internetu

Bez wątpienia nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że dzisiaj istnieje nowa rzeczywistość wykreowana właśnie przez Internet. Globalna sieć komputerowa służy nam nie tylko do pracy. Jest wykorzystywana w procesie edukacji, pomaga w budowaniu sieci kontaktów społecznych. Stanowi również doskonałą rozrywkę. Współczesna tak zwana generacja C nie potrafi już wyobrazić sobie funkcjonowania bez Internetu. Komputer jest niezbędnym elementem ich rzeczywistości. Życie bez Internetu jawi jej się jako koszmar, którego przetrwanie jest po prostu niemożliwe. Podejście to doskonale obrazu stwierdzenie „jeśli nie ma Cię w mediach społecznościowych, po prostu nie istniejesz”.

Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Zupełnie inne podejście

Tymczasem pokolenie współczesnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków najlepiej pokazuje, że bez Internetu można sobie naprawdę świetnie radzić. Oczywiście korzystają oni z Internetu, doceniając możliwości, jakie daje. Potrafią wysyłać maile, chętnie czytają wiadomości na licznych serwisach informacyjnych, coraz częściej korzystają również z serwisów społecznościowych. Kiedy jednak dostępu do Internetu z jakiegoś powodu nie mają, nie jest to dla nich żaden dramat. Potrafią doskonale zorganizować sobie wolny czas również bez Internetu.

Internet bez wątpienia bardzo się przydaje, a jego możliwości są ogromne. Bez wątpienia ułatwia nam funkcjonowanie w wielu sferach. Warto jednak pamiętać, że życie bez niego jest naprawdę możliwe.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: