Redakcja

Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Koncepcja globalnej sieci komputerowej narodziła się w latach 60. XX wieku. Podstawą działania Internetu jest komutacja pakietów. Twórcą tej idei jest Paul Baran uważny dzisiaj za ojca Internetu, mimo że on sam tak siebie nie nazywał. Projekt sieci Paul Baran opublikował w dwunastotomowej pracy. Jego koncepcję wdrożył Departament Obrony USA pod nazwą ARPANET.

Zastosowanie Internetu

Bez przesady można stwierdzić, że rzeczywistość, z którą mamy dzisiaj do czynienia wykreował właśnie Internet. Globalną sieć komputerową służy nam zarówno do rozrywki, jak i do pracy. Ale wykorzystujemy ją także na każdym etapie edukacji. Jest również nieoceniona jeśli chodzi o budowanie kontaktów społecznych. Współczesne pokolenie zostało nazwane generacją C. Funkcjonowanie bez Internetu to coś, czego nie są sobie w stanie wyobrazić. Życie bez Internetu odbierają jako katastrofę i koszmar, których przetrwanie nie jest możliwe. Stwierdzenie „ kogo nie ma w mediach społecznościowych, ten nie istnieje” najlepiej ilustruje to, jakie jest podejście tej generacji do Internetu.

Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Inne podejście

Zupełnie inne podejście do Internetu ma pokolenie dzisiejszych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. Osoby te są przykładem na to, że bez Internetu naprawdę można sobie poradzić. Korzystają oni oczywiście z możliwości, które daje, bardzo je sobie zresztą cenią. Chętnie czytają wiadomości na serwisach informacyjnych, świetnie radzą sobie z wysyłaniem maili, są aktywnymi użytkownikami portali społecznościowych. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mają dostępu do Internetu, nie drżą im ręce i nie czują suchości w ustach. Potrafią zorganizować sobie czas bez niego. Utrzymują stałe kontakty ze znajomymi, czytają książki, chodzą do kina i teatru; życie bez Internetu nie traci dla nich sensu.

Internet to wynalazek, który bardzo się przydaje. Ma ogromne możliwości i z pewnością ułatwia nam wiele aspektów życia. Jednak pamiętajmy, że życie bez niego jest nie tylko możliwe, ale też może być nie mniej ciekawe niż życie z nim.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *