Czy można żyć bez Internetu?

Czy można żyć bez Internetu?

Porady i informacje

Internet jest obecnie dostępny w wielu polskich domach. Wiele osób nie wie, że jego historia w Polsce rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Do globalnej sieci komputerowej Polska została w pełni włączona dopiero w 1991 roku. Internet jest obecnie miejscem, w którym wiele osób spędza mnóstwo czasu. Czy bez dostępu do sieci można jeszcze żyć?

Możliwości Internetu

Internet otworzył przed nami morze bardzo różnorodnych możliwości. Służy nam nie tylko do rozrywki i pracy. Bez dostępu do sieci trudno jest wyobrazić nam sobie podtrzymywanie kontaktów z osobami przebywającymi w najbardziej odległych zakątkach świata. Dzięki dostępowi do Internetu niemal na bieżąco możemy dzisiaj śledzić ważne wydarzenia polityczne na całym świecie, możemy być świadkami kolejnego zdobycia Mount Everestu. Internet umożliwia nam również dostęp do bankowości elektronicznej. Lista spraw, które można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu staje się coraz dłuższa.

Czy można żyć bez Internetu?

Czy można żyć bez Internetu?

Odpowiedź na to pytanie zależy między innymi od tego, w jakiej grupie wiekowej je zadamy. Jeśli chodzi i współczesną tak zwana generację C, to na pewno odpowiedź będzie brzmiała „nie”. Dla osób z tej generacji dzień bez dostępu do Internetu staje się prawdziwym koszmarem, którego nie są w stanie przetrwać. Osoby, które mają obecnie pięćdziesiąt czy sześćdziesiąt na pytanie czy można żyć bez internetu odpowiedzą „tak”. Współcześni pięćdziesiecio- i sześćdziesięciolatkowie korzystają z możliwości, które daje Internet. Bardzo chętnie czytają wiadomości na licznych portalach informacyjnych, nie mają problemów z wysyłaniem maili. Wielu z nich bardzo chętnie zakłada także konta na popularnych portalach społecznościowych. Jednak, gdy z jakiegoś powodu tracą dostęp do Internetu, nie przeżywają dramatu. Wolny czas potrafią sobie zorganizować również bez dostępu do sieci.

Możliwości Internetu są olbrzymie, jest to bardzo praktyczny i pożyteczny wynalazek. Życie bez niego jest możliwe, chociaż może stać się znacznie trudniejsze.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: