Czy poradzimy sobie bez Internetu?

Czy poradzimy sobie bez Internetu?

Porady i informacje

W Polsce Internet mamy od 25 lat. Pojawił się on w naszym kraju w 1991 roku, w naszych domach zaczął być dostępny w 1996 roku. Dostępny dzisiaj praktycznie dla wszystkich jest dla nas narzędziem pracy, źródłem informacji i rozrywki oraz narzędziem do komunikowania się z innymi. Czy potrafimy jeszcze żyć bez Internetu czy też, gdyby nagle zniknął, mielibyśmy z tym bardzo duży problem?

Internet ułatwia komunikowanie się

Internet umożliwia budowanie sieci społecznych kontaktów i komunikowanie się z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi. Możemy do komunikowania się wykorzystać pocztę elektroniczną, komunikatory internetowe czy portale społecznościowe. Wielu młodych ludzi przyznaje, że nie wyobraża sobie kontaktowania się z najbliższymi w innym sposób jak za pośrednictwem Internetu. Gdyby Internet zniknął, część kontaktów na pewno zostałaby zerwana lub byłyby to tylko sporadyczne kontakty. Internet przydaje się w kontaktach z innymi między innymi dlatego, że nie zna granic. Bez trudu skontaktujemy się nawet z osobami przebywającymi na innym kontynencie.

Czy poradzimy sobie bez Internetu?

Umożliwia pracę

Internet jest narzędziem bardzo często wykorzystywanym w pracy. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu mogła narodzić się i rozwinąć idea telepracy. To praca wykonywana z dala od siedziby pracodawcy, jej wyniki przesyłamy do pracodawcy korzystając z poczty elektronicznej. Na taką formę pracy bardzo chętnie decydują się nie tylko osoby ceniące elastyczny czas pracy i niezależność, ale także mamy małych dzieci. Praca zdalna to szansa na znalezienie zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych i dla tych, którzy mieszkają w regionach z dużym bezrobociem. Gdy zniknie Internet, zniknie także możliwość wykonywania pracy na odległość.

Internet na dobre zakorzenił się w naszym życiu. Osobom z młodego pokolenie, które nie pamiętają czasów sprzed Internetu, życie bez niego trudno jest sobie wyobrazić. Takie życie jest możliwe, ale byłoby ono znacznie trudniejsze niż jest obecnie. Bardzo wiele spraw stałoby się bardziej trudnych i skomplikowanych.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz