Czy w obecnych czasach można żyć bez Internetu?

Czy w obecnych czasach można żyć bez Internetu?

Porady i informacje

Z Internetu każdego dnia na całym świecie korzysta miliony osób. Internet pomaga nam w pracy, w przygotowaniu się do lekcji w szkole lub zajęć na uczelni. Sieć WWW to nie tylko tysiące interesujących stron, na których każdy znajdzie coś dla siebie, ale także komunikatory, poczta e-mail, serwisy społecznościowe. Czy w obecnych czasach można żyć bez globalnej sieci komputerowej?

Ludzie młodzi nie wyobrażają sobie świata bez Internetu

Życie bez Internetu są sobie w stanie wyobrazić osoby w wieku 50+ czy 60+. Jednak już obecni 30-latkowie nie mówiąc już o osobach znacznie młodszych, nie są w stanie wyobrazić sobie świata bez Internetu. Dla młodych ludzi Internet jest nie tylko źródłem informacji. Młodzi ludzie korzystają z Internetu także do edukacji. Poprzez dostęp do Internetu uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, ale przede wszystkim wykorzystują globalną sieć komputerową do rozrywki i komunikowania się z rówieśnikami. Zdaniem młodych ludzi osoba, która nie ma profilu na portalu społecznościowym nie istnieje. Zamieszczają na swoich profilach relacje z wielu wydarzeń ze swojego życia.

Czy w obecnych czasach można żyć bez Internetu?

Czy jednak można żyć bez globalnej sieci komputerowej?

W XXI wieku Internet jest dla wielu osób narzędziem pracy. Wiele osób wykorzystuje dostęp do sieci także do nauki. Dla tych osób nagłe zniknięcie Internetu stałoby się prawdziwą katastrofą. Życie sprzed Internetu na pewno było trudniejsze, sieć bardzo wiele nam ułatwia. Okazuje się, że życie bez Internetu jest jednak mimo wszystko możliwe. Wolny czas bez Internetu potrafią sobie zorganizować wspomniane już osoby z pokolenia współczesnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. Osoby te korzystają na co dzień z Internetu, jednak, gdy nie mają z jakiegoś powodu do niego dostępu, nie popadają we frustrację. Potrafią bowiem zachować równowagę między realnym a wirtualnym światem.

Internet to medium, które bardzo mocno zmieniło nasze życie. Jest obecny na każdym kroku,  za jego pośrednictwem załatwiamy wiele spraw. Nawet jednak we współczesnym świecie można bez niego żyć.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: