Czy w XXI wieku można żyć bez Internetu?

Czy w XXI wieku można żyć bez Internetu?

Porady i informacje

Idea globalnej sieci komputerowej narodziła się w latach 60. XX wieku. Za twórcę Internetu uznany został Paul Baran – autor składającej się z 12 tomów pracy poświęconej wytrzymałym i rozproszonym sieciom cyfrowej transmisji danych. Zdaniem naukowców, którzy specjalizują się w informatyce, za początek Internetu można uznać rok 1969. Wtedy to na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w ramach eksperymentu została zainstalowana sieć ARPANET – przodek współczesnego Internetu.

Do czego współcześnie wykorzystujemy sieć?

O ile początkowo sieć była przede wszystkim źródłem poszukiwania informacji rozrywki, o tyle obecnie możliwości wykorzystania Internetu są zdecydowanie większe. Dla wielu z nas Internet stał się dzisiaj narzędziem edukacji i pracy. Wykorzystujemy go także do budowania sieci kontaktów społecznych. Dla współczesnej generacji C, komputer z dostępem do Internetu to przedłużenie ręki; brak dostępu do sieci jest dla osób z generacji C prawdziwą katastrofą.

Czy w XXI wieku można żyć bez Internetu?

Generacja obecnych pięćdziesiecio- i sześćdziesięciolatków

Osoby z tego pokolenie do Internetu podchodzą zupełnie inaczej. Potrzeby, które w ich przypadku zaspokaja dostęp do globalnej sieci komputerowej są zupełnie inne niż generacji „Conect, Communicate, Change”. W tej grupie użytkowników Internetu nie brakuje osób, które podobnie jak osoby z generacji C zaczynają dzień od sprawdzenia wiadomości zamieszczonych przez serwisy informacyjne, sprawdzenie poczty i wejścia na portal społecznościowy. Jednak osoby te potrafią doskonale funkcjonować również bez dostępu do Internetu. Co ciekawe, w generacji współczesnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków spory odsetek stanowią osoby, które zdecydowały się w ogóle nie korzystając z Internetu oraz takie, które korzystają z niego w bardzo ograniczonym zakresie.

Wielu użytkowników Internetu, szczególnie tych z młodego pokolenie, nie wyobraża sobie życie bez niego. Okazuje się jednak, że można bez sieci doskonale funkcjonować. Internet jest międzynarodowy, odpowiada na potrzeby różnych osób.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: