Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Porady i informacje

Coraz więcej osób spędza urlopy na wczasach za granicą. Wśród osób wyjeżdżających niewielki odsetek stanowią osoby, które postanowiły przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Szczególnie rzadko dodatkowe ubezpieczenie kupują osoby, które wyjeżdżają z biurem podróży; są zdania, że ubezpieczenie zapewnione przez organizatora w zupełności im wystarczy. Czy rzeczywiście?

Ubezpieczenie z biura podróży: czy to wystarczy?

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Osoby, które wyjeżdżają na urlop nie myślą o tym, że mogą zachorować czy ulec wypadkowi. Są też zdania, że w razie czego, to pomoc zostanie im udzielona w ramach polisy, którą zapewniło im biuro podróży. Okazuje się, że kwoty ubezpieczenia, które gwarantuje polisa z biura podróży są bardzo niskie. W wielu przypadkach nie wystarczą one nie tylko na pokrycie kosztów transportu do Polski, ale nawet nie pokryją w całości kosztów leczenia w zagranicznej placówce medycznej. Ogromne rachunki będą musiały zapłacić osoby, które będą musiały być hospitalizowane w greckim, tureckim czy egipskim szpitalu.

Co zapewnia dodatkowa polisa turystyczna?

Polisa, którą turyści wykupią dodatkowo we własnym zakresie, zyskują:

 • możliwość korzystania nie tylko z publicznych, ale także prywatnych placówek służby zdrowia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba;
  • pewność otrzymania pomocy medycznej niezależnie od miejsca spędzania urlopu;
  • pokrycie kosztów transportu medycznego – warto zwrócić uwagę, aby polisa obejmowała także koszt transportu medycznego do Polski;
  • pokrycie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej;
  • pokrycie kosztów transportu zwłok;
  • usługę assistance, która zapewni na przykład pomoc tłumacza.

Dodatkowa polisa turystyczna to gwarancja, ze w razie nagłego zachorowania czy wypadku, koszty leczenia w zagranicznych placówkach medycznych zostaną uregulowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne powinny wykupić szczególnie osoby wyjeżdżające do krajów, w których nie jest honorowana Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta EKUZ obowiązuje w krajach Unii Europejskiej.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz