Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Medycyna

Dynamicznie rozwijający się świat, pogoń za pieniądzem oraz szybkie tempo życia sprawiły, że coraz bardziej doceniamy wszystko to, co naturalne. Zdrowa żywność pochodząca z organicznych upraw, wypoczynek na łonie natury czy też kosmetyki ekologiczne to elementy, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?Jednak nie wszystko złoto, co się świeci. Niektóre preparaty bowiem, choć posiadają w nazwie słowo „ekologiczny”, z naturalnością i organicznym pochodzeniem mają nie wiele wspólnego. Jest tak dlatego, że firmy kosmetyczne w pogoni za konsumentem, niejednokrotnie wykorzystują ekologiczny trend, aby przyciągnąć uwagę klientów, a w rzeczywistości ich kosmetyk posiada tylko jeden składnik, którego pochodzenie można by określić jako ekologiczne.

Taki zabieg umożliwia prawo, które w kwestii uznania jakiegoś preparatu za naturalny czy też ekologiczny wciąż jest nieprecyzyjne. Czym więc powinien charakteryzować się kosmetyk, aby mógł być uznawany za ekologiczny?

Przede wszystkim w swym składzie musi zawierać minimum 95% składników pochodzących wprost z natury, z czego 50% zajmować muszą uprawy organiczne, zaś składniki syntetyczne nie mogą stanowić więcej niż 5%. Dodatkowo nie powinny zawierać składników pochodzenia zwierzęcego. Wyjątek od tej reguły stanowi wosk pszczeli oraz lanolina.

Zastosowanie nazwy „kosmetyk ekologiczny” wyklucza przeprowadzanie jakichkolwiek testów na zwierzętach. Często jednak prawidłowe odczytanie składu danego preparatu jest dla zwykłego klienta niemożliwe, gdyż na opakowaniu zastosowane zostały nazwy łacińskie lub ich synonimy. Jeżeli odwiedzamy renomowany sklep z kosmetykami różnego rodzaju, o pomoc w wyborze właściwego preparatu możemy zapytać obsługę. Dokładny skład sprawdzić możemy kupując produkty ekologiczne drogą internetową.

Calivita na przykład ma w swej ofercie wiele naturalnych kosmetyków. Znajdziemy tam również porady odnośnie ich stosowania, wpływu na nasze zdrowie oraz dobroczynnych właściwości. Sprawdzone preparaty dają nam gwarancję zastosowania składników najwyższej jakości.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: