Czym jest e-commerce?

Czym jest e-commerce?

Porady i informacje

Internet daje nam wiele możliwości. Jedną z nich jest dokonywanie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Z tej możliwości korzysta miliony osób na całym świecie. Polski rynek e-commerce wyceniony został na około 40 miliardów złotych. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, które płyną z e-handlu.

Czym jest e-commerce?

Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego. Na język polski można je przetłumaczyć jako e-handel. Pod tym pojęciem rozumiany jest zakup i sprzedaż towarów, który odbywa się z wykorzystaniem elektronicznych urządzeń takich, jak stacjonarny komputer, smartfon, telewizja. Warunkiem dokonania transakcji w e-sklepie jest dostęp do Internetu. Na rynku e-commerce działa wiele przedsiębiorstw; najbardziej popularną formą są e-sklepy.

Czym jest e-commerce?

Zalety dla przedsiębiorstw

Działalność w sieci przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom. Przede wszystkim koszty prowadzenia działalności w Internecie są znacznie mniejsze niż tej w formie tradycyjnej. W przypadku sprzedaży internetowej można zmniejszyć koszty zarówno związane z zatrudnieniem pracowników, jak i magazynowania. Plusem jest też to, że zakupów w sklepie online mogą dokonywać klienci nie tylko z całego kraju, ale także zagranicy. W efekcie zyski, które przynosi e-sklep są znacznie większe. Plusem jest też to, że sprzedaż towarów odbywa się 24 godziny na dobę przez cały rok.

Korzyści dla konsumentów

Sprzedaż w sklepach internetowych jest korzystna także dla konsumentów. Przede wszystkim mogą oni dokonywać zakupów w dowolnym czasie (sklepy online działają 365 dni w roku przez całą dobę) i z dowolnego miejsca – witryny większości sklepów dostosowane są także do korzystania na urządzeniach mobilnych. Plusem jest możliwość zakupu towarów nie tylko w polskich, ale także zagranicznych sklepach. Klienci dokonujący zakupów w sklepach internetowych oszczędzają nie tylko czas, ale także pieniądze. Niższe koszty prowadzenia e-sklepu sprawiają, że oferowane w nich produkty mają bardzo atrakcyjne ceny. Zakupy w sieci to wygoda i ogromna przyjemność.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz