Czym są batony proteinowe i dlaczego warto je jeść?

Porady i informacje

Czym są batony proteinowe i dlaczego warto je jeść?

Sportowcy poszukują coraz to lepszych produktów, które będą z jednej strony zdrowe, a z drugiej dodadzą im energii do dalszych treningów. Podobnych rzeczy powstaje teraz mnóstwo, a część z nich jest przeznaczona nie tylko dla zawodowców, lecz również dla osób aktywnych fizycznie, które mają podobne potrzeby, choć na pewno ruszają się nieco mniej.

Batony proteinowe to pomysł, który znakomicie się przyjął i stał się bardzo popularny. Poszukuje ich coraz więcej ludzi, przy czym podobne produkty pojawiają się w coraz większej liczbie wersji. Można je znaleźć w sklepach – nie tylko stacjonarnych, lecz również i internetowych. Nie wszyscy jednak wiedzą dlaczego są tak polecane! Czym dokładnie są batony proteinowe i dlaczego warto je jeść?

                Batony proteinowe – co to jest?

                Batony proteinowe świetnie zaspokajają głód, więc polecane są zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i tym, które chcą się zdrowo odchudzać. Zawarte w nich elementy potrafią wspierać w walce o większą tkankę mięśniową, dostarczając wysokiej jakości białka, jakie jest niezbędne do ich budowy. Zamiast faszerować się chemią i przeróżnymi specyfikami, które tego białka dostarczają, lepiej i wygodniej jest zaopatrzyć się w taki baton. Można go zabrać ze sobą wszędzie – na przykład na siłownię. Przegryzanie w trakcie czy po treningu staje się prostsze, niż przygotowywanie specjalnych mieszanek.

                Batony proteinowe – gdzie je kupić?

                W batonach proteinowych znajduje się wiele białka – to, ile konkretnie, uzależnione jest od konkretnego produktu. Białko występuje w formie hydrolizatów białek serwatkowych, izolatów białek serwatkowych, białka sojowego, kazeiny, białka jaj czy L- glutaminy. Taki baton pozwala się nasycić, gdy jesteśmy głodni, a ponadto dodaje energii. Podobne batony można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowych – na przykład na stronie ebakalland.pl. Szeroki wybór tych produktów sprawia, że zawsze można wybrać smak, na który ma się ochotę. Orzech arachidowy, truskawka, kawa – to tylko niektóre z dostępnych wersji.

Więcej informacji o batonach proteinowych znajdziesz na https://ebakalland.pl/batony/batony-proteinowe.html

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz