Dawka leków przeciwbólowych

Dawka leków przeciwbólowych

Medycyna

Dawka leków przeciwbólowychTo jaką dokładnie dawkę leków przeciwbólowych powinno się stosować wynika z kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj bólu. Jeśli jest to silny ból pooperacyjny to tutaj zupełnie inaczej niż w przypadku innych typów bólu stosuje się leki przeciwbólowe od razu i co ważne profilaktycznie.

Lekarz może podać pacjentowi takie leki, jeszcze w czasie gdy ten znajduje się pod wpływem działania znieczulenia miejscowego. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć, że ból pojawić może się u takiej osoby zaraz po tym gdy znieczulenie przestanie działać.

Profilaktyka

Profilaktyczne stosowanie takiego leku oczywiście w normalnych warunkach nie jest wskazane, nawet jeśli byłby to ból menstruacyjny którego wystąpienie można było by przewidzieć. Nigdy bowiem nie wiadomo jak silny będzie to ból. Jeśli nie jest on duży nie zaleca się stosowania takich leków, które mogą być przecież w dużych ilościach szkodliwe dla naszego organizmu. Jeśli jednak kogoś dotkną na przykład silne bóle pleców albo też bóle zębów to raczej konieczne jest sięgnięcie po takie leki. Pozostaje tylko jeszcze dobrać dawkę leku. Od razu należy rozwiać pewien mit jakoby większa ilość takich leków może zmniejszyć ból w wyższym zakresie. Jeśli ból jest silniejszy to stosuje się nie większą ilość danego leku, a lek który w inny, skuteczniejszy sposób może ból łagodzić.

Alternatywne metody leczenia

Na tym w dużej mierze polega leczenie bólu. Dobór dawki jest ważny z tego względu, aby lek mógł właściwie w przypadku danej osoby zadziałać i chodzi tutaj raczej o to, aby leku nie przedawkować. Osoby, które zażywać będą nazbyt duże ilości takich leków mogą liczyć się z działaniami niepożądanymi. Tak jest jednak w przypadku wszystkich innych medykamentów. Nawet lek na przeziębienie w nadmiarze czy też nazbyt duża ilość leków na przeziębienie mogą każdemu w dużej mierze zaszkodzić. Jeśli więc chodzi o ból, można w niektórych przypadkach pomyśleć też o tym, aby stosować inne, naturalne metody leczenia bólu, takie jak na przykład zioła czy też akupunktura.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz