Dezodoranty

Artykuły Medycyna

Dezodoranty Potrzeba stosowania dezodorantów wcale nie jest taką nową potrzebą, jak by się to mogło wydawać. Kosmetyki tego typu stosowano na długo przed narodzinami Chrystusa, w zasadzie na całym świecie. Nie były to rzecz jasna kosmetyki w takiej formie, jaką znamy obecnie, ale ich przeznaczenie było oczywiście dokładnie takie samo, w wielu przypadkach stosowano je w równie często jak obecnie.

W Europie, głównie w średniowieczu coraz używano takich perfum o wiele rzadziej, ale w późniejszym okresie oczywiście w znaczącym stopniu się to pozmieniało. Dezodoranty, przypominające te dzisiejsze pojawiły się ponad 110 lat temu, z miejsca stały się produktem pożądanym przez konsumentów na całym świecie. Obecnie wyróżnić możemy kilka marek kojarzonych głównie z dezodorantami.

Axe Rise Up

Przykładem jest axe rise up, dezodorant oczywiście męski. Zapachy dezodorantów można dostosować dokładnie, zgodnie ze swoimi potrzebami oraz wymaganiami. Najczęściej wybór klientów pada na marki takie jak axe właśnie przez wzgląd na dobrze prowadzoną kampanię reklamową. Pod tym względem bardzo głośno było o produktach konkurencyjnych dla firmy AXE, za sprawą wyjątkowo kontrowersyjnej reklamy, która wzbudziła oburzenie w Polsce jak również na świecie. Oczywiście zakup odpowiedniego dezodorantu jest sprawą dosyć mocno osobistą, ale to właśnie takie kosmetyki często wybiera się na prezent. Warto także wiedzieć w jaki sposób prawidłowo dezodorant stosować.

Działanie dezodorantów

Zbyt intensywny zapach także może przeszkadza. Główną rolą dezodorantów jest maskowanie nieprzyjemnego skądinąd zapachu potu, aczkolwiek warto zastosować również i innego rodzaju kosmetyki, chociażby w postaci antyperspirantów, które znacznie zmniejszają ilość wydzielanego potu. Wybranie odpowiedniego zapachu dezodorantu porównać można w sporym stopniu z doborem odpowiednich perfum dla siebie, nigdy nie jest to zadanie łatwe. Dobry dezodorant poza ładnym zapachem dawać powinien także uczucie odświeżenia, co jest jak najbardziej dodatkowym atutem tego rodzaju kosmetyków.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz